Ayaklarını durmadan hareket ettiriyor

A

alper196

Guest
Merhaba kuşum ayaklarını hiç durmadan hareket ettiriyor her ikisini birden yapıyor bunu nedendir nasıl çöze bilirim yardım edermisiniz ??
 

iss

Bilgili Üye
Görmeden bişey demek zor. İlk aklıma gelenler biti vardır. Ya da her iki ayağına da darbe almıştır üstünde durmakta zorlandığından yapıyordur.
 

iss

Bilgili Üye
Önce bitten emin olun. Saat 9-10 gibi yatırın. Yatırmadan önce kafes tavanına havlu kağıt serin. Bit varsa bitler kağıda düşecektir. Ayrıca dışkılar bir yerde değil sürekli değişmişse yine bittendir büyük ihtimal.

Eğer bit varsa bit sorunu ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Vilmectini sizin almanıza gerek yok. Güvediğiniz bi kuşçudan veya veterinerden bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırın. Falzası kuşa ağır gelir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.
 
Üst