Yusufcahit

Site Bağımlısı
7 Şub 2018
62
4
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kuşlarimin kizmasi ve çiftleşmesi icin ayirma yöntemini uygulamak istiyorum nasil yapim önerileriniz nelerdir

MeHeDe

Profesyonel
26 Ocak 2018
2,592
782
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Kuşlarimin kizmasi ve çiftleşmesi icin ayirma yöntemini uygulamak istiyorum nasil yapim önerileriniz nelerdir
Kuşlar birbirini görecek şekilde olmalı ancak birbirine ulaşamasınlar örneğin odanın karşılıklı 2 duvarında olabilirler erkek olan yuvalık takılı kafeste olacak dişi ayrı kafeste 2 veya 3 hafta sonunda dişiyi erkeğin olduğu kafese alacaksınız bu süre içinde ikisine de mama takviyesi yapın düzenli bakım yapın onun dışında ilgilenmeyin birbirlerini iyice özlesinler belirli yaşa ulaşmışlarsa zaten kızışma belirtileri görülür

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahtiyar Bekir İmam

Profesyonel
6 Şub 2018
454
124
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Ayırma yöntemi sadece eş tutmuş fakat bir türlü çiftleşmeyen kuşlar için kullanılır. Eğer eş tutma durumu yoksa değişen bir şey olmayacaktır. Eş tutan kuşların birbirini özlemesi ve daha çok istemesi için yapılır. En az 3 hafta süreli olmalıdır. Yuvalık takılı olan kafeste erkek diğer kafeste dişi durmalıdır. Her iki kuşa da kızıştırıcı katkısı verilmelidir. Benim tavsiyem bu 3 haftalık sürede her iki kuşada nekton e ve nekton s vitamin takviyeleri verilmesi.

Yusufcahit

Site Bağımlısı
7 Şub 2018
62
4
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Cift haneli yuvada birbirlerini görebilirlermi yoksa arayi iyice kapatimmi cünku dokunma ihtimalleri var birbirlerinin

yk12yk12

Profesyonel
12 Şub 2018
610
83
28
17
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Papağan Türleri
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
ARAYA BİŞEY koy bazıları görsünler bazıları görmesinler der bence görmesinler oraya göre bir karton kes veya mukavvaa sonra bantla sar.ısırıp koparmasınlar diye.Sok oraya dişini ceresi ne zaman kahverengi olursa o zaman koy dişi kızışırsa erkek zaten özlediği için ....

Yusufcahit

Site Bağımlısı
7 Şub 2018
62
4
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Ya erkek baya istekli kur fln yapiyo ama dişi his istemiyo

yk12yk12

Profesyonel
12 Şub 2018
610
83
28
17
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Papağan Türleri
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Ayırın bolca havuç nijel keteni dayayın 10-15güne hazır olurlar.Ben yapamyı düşünüyomrum dişi kuşumda hastalık oluştu mantar iyileşti gözü ama ayağı hala kötü ayağıda iyileşsin deniycem.

Baver

Aktif Üye
8 Eki 2018
30
3
8
Tekirdağ / Şarköy
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Ortalama 6 aylık olan bir dişiyi ayırma yöntemiyle kızıstırabilir miyiz ? Erkek kızısık cok iyi anlasıyorlar ama disi kızısık mi degil mi anlıyamıyorum acık mavi ceresi inceden

Mustafacakmak

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
25 Ocak 2018
2,597
716
113
35
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Ortalama 6 aylık olan bir dişiyi ayırma yöntemiyle kızıstırabilir miyiz ? Erkek kızısık cok iyi anlasıyorlar ama disi kızısık mi degil mi anlıyamıyorum acık mavi ceresi inceden
Sizin sorununuz kuşların jumbo olması zaten hareketli olmayan bir yapıları var bu yüzden en uygun 7 8 ay üstü gibi dişilerde biraz daha uzayabilir bu ve ese koymadan önce anus çevresindeki tuykeri kısaltmanın yumurta doluluğu acısından önemi var

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi

Baver

Aktif Üye
8 Eki 2018
30
3
8
Tekirdağ / Şarköy
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Sizin sorununuz kuşların jumbo olması zaten hareketli olmayan bir yapıları var bu yüzden en uygun 7 8 ay üstü gibi dişilerde biraz daha uzayabilir bu ve ese koymadan önce anus çevresindeki tuykeri kısaltmanın yumurta doluluğu acısından önemi var

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi
Hem dişi hem erkegn mi anus bölgelerinickısaltırım abi bi deniyeyim aksama

Son düzenleme: