ayrık ayak problemi

Doğanay YILDIZ

Meraklı Üye
Arkadaşlar yumurtadan çıkışından 1 hafta sonra farkettim. Sorun yok diyerekten geçiştirdim çünkü bazen öyle durabiliyorlar. ama ne hikmetse bu şekilde duruyor. Problem olduğu aşikar. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan biri varmı içinizde?

Serkan ERKAN

Bilgili Üye
Malesef bu durum bazen karşımıza çıkabiliyor..Bunun genel olarak sebeplerinden 1 tanesi zeminin düz olmasından dolayı oluyor diğer sebebi ise anne üzerinden kalkmadan uzun süreler yatıyor bazen , o yüzden bu gibi ayrık bacaklı olabiliyor..Tedavisi bayağı bir zor olsada mümkün..

Ezel ALBAYRAK

Bilgili Üye
Şu şekilde deneyin yuvada dursun gözlemleyin sonucu,tanıdığım birinin bu şekilde yaptık düzeldi.

Doğanay YILDIZ

Meraklı Üye
galiba annesinin üzerine yatmasından. Tedavi yuvalıktan atlar atlamaz deneyeceğim ama umarım geç kalmam :(. Önerileriniz var mı?

Yağız YAĞCI

Meraklı Üye
Kardes aynisini bnde yasadim bnce hemn basla tedaviye gercekten ise yariyor 4 yavrudan 2 sinde vardi biri duzeldi birini kurtaramadim ne kadar erkn olursa o kdr iyi

Doğanay YILDIZ

Meraklı Üye
yarın eve döner dönmez ilgileniyim öyleyse. Çünkü annesi hala altına almaya çalışıyor ve yabancı nesneleri yuvada barındırmıyor :&

Serkan ERKAN

Bilgili Üye
Bence iyi yaparsın hemen tedaviye başlamakla..

Berrin YASMİN

Bilgili Üye
bian önce tedavi uygulamaya başlarsanız iyi olur benim yavrumun 1 tanesi de çarpık bacaktı şükür düzeldi tünekte duruyor geziyo uçuyor ben kendim tedavi yapmaya cesaret edemediğim için veterinere götürdüm ben tarif ettim veteriner yaptı kalsiyum falan verdi iyi oldu.

Yağız YAĞCI

Meraklı Üye
baya belli ediyor resimdeki benim yavrunun birisi 2 tanede sorun vardi 1 ini sünger tedavisiyle duzeletiim ise yariyor ;) Ve en son hali ama diger duzelmeyen yavru malesef öldü:(

Son düzenleme:

Ali Alp ÇOŞAN

Bilgili Üye
Yuvadan atladığında çok geç olur,direk resimde gösterildiği gibi bir köpüğün içinden veya iki ayağını bir tutacak birşeyle birleştirmeniz gerek.Sakın bağlamayın iple falan boğazına dolanır anne girer oynar filan

Doğanay YILDIZ

Meraklı Üye
bugun makyaj süngeri alıp tekrar taktım fakat annesi bundan çok huzursuz oldu. Yuvalığa baktığımda didiklediğini gördüm yavruyu. Eğer sabaha devam ederse yaşamaz :(