Karadeniz Pet

B vitamini

Muratbandırma

Yeni Üye
B vitamini takviye olarak ne kullanıyorsunuz bazı ortamlarda gördüm dextroz soruma dodex ve Bemiks ampul katıp kullanan var mantıklı mı yani ampul ilaçlar suya katılır mı yada sizin tavsiyeleriniz neler, teşekkürler

Ben kullanıyorum seruma katmadım 1 lt suya dodex ampul ve bemiks compoze katıp veriyorum tüyden rahat çıkmalarına faydası oldu. yem yemeleri mamaya ilgileri arttı. Dez avantajı suda bekleyince koku yapıyor serumda o sıkıntı yok sanırım. elimdeki ampuller bitirince Beforvel, Berovit B12 veya aminosol almayı düşünüyorum Şırınga ile daha az miktarı çekip suya katabilirim

Yeni konu açmadan buradan sorayım avisol b kullanıyorum kuşa verdikten sonraki gün kısa süre de olsa kakası epey sulu oluyor bende probiyotik veriyorum birşeyi yanlış mı yapıyorum

Yeni konu açmadan buradan sorayım avisol b kullanıyorum kuşa verdikten sonraki gün kısa süre de olsa kakası epey sulu oluyor bende probiyotik veriyorum birşeyi yanlış mı yapıyorum
Yanlış bir durum yok.vitamin verdikten sonra bu şekilde etki edebiliyor.doğru dozda veriyorsanız sıkıntı olmaz.vitamini haftada 1-2 probiyotikde 1-2 den fazla vermezseniz daha iyi olur.

kaç damla veriyorsunuz?
ayrıca o markayı tavsiye etmem beforvel daha iyidir.

100 ml suluğa 15 20 damla katıyorum bedorveli bilmiyorum tüyden olduğu için onu veriyorum ayrıca vit-amino tonic aldım normal kullanım için
Usta sen ne yaptın ya bunu sana kim söyledi en fazla 8 damla damlatılır o vitamin
ayrıca sulugu tam suyla doldurmana gerek yok yarım doldur 4 damla vitamin damlat kuşu resmen öldürcen haberin yok

Ve sürekli vitamin verilmez tüy döneminde verilir ama ara verilerek en fazla 10-15 günde tüyden çıkar kuş siz tüye sokarsınız sürekli.

Usta sen ne yaptın ya bunu sana kim söyledi en fazla 8 damla damlatılır o vitamin
ayrıca sulugu tam suyla doldurmana gerek yok yarım doldur 4 damla vitamin damlat kuşu resmen öldürcen haberin yok
Kullanma talimatı öyle diyor

Ekli dosyalar

• IMG_20190327_223334.jpg
    IMG_20190327_223334.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 72
Güvercinler için diyor iyi okuyun.. muhabbet kuşu için yazmıyor

Muhabet kuşları icin 100ml suluga 15-20 damla yazıyor güvercinlere daha fazla gerçi ben ufak suluk kullanıyorum ve max.5damla koyuyorum.tuydeki kusa gunlukmu b vitamin veriyoruz.birsey daha sorcam benim kus yemden baska hic bir sey yemiyor mama meyve sebze kuşkumu ve kalamar kemiği kafesde duruyor ama 1aydir hic eksilmedi kuşkumu ve kalamar kemiği meyve sebze veriyorum hic ilgisini çekmiyor nasil yedirwbilirim yeme katigim zaman resmen ac dyruyor yinede yemiyor hic anlam veremedim

Muhabet kuşları icin 100ml suluga 15-20 damla yazıyor güvercinlere daha fazla gerçi ben ufak suluk kullanıyorum ve max.5damla koyuyorum.tuydeki kusa gunlukmu b vitamin veriyoruz.birsey daha sorcam benim kus yemden baska hic bir sey yemiyor mama meyve sebze kuşkumu ve kalamar kemiği kafesde duruyor ama 1aydir hic eksilmedi kuşkumu ve kalamar kemiği meyve sebze veriyorum hic ilgisini çekmiyor nasil yedirwbilirim yeme katigim zaman resmen ac dyruyor yinede yemiyor hic anlam veremedim
Vitamin haftada bir kez verilir.Tam suluğa 20 damla damlatacaksınız.15 damla da olur.

Bu konuda cok farkli şeylerde duydum mesela sen haftada bir veriyirsun senin kusa yetiyirdur baskasi hafdada 3 gun veriyor tuydeykende hergin b vitamini verende var bu gorusu savunanda var bence her kus farklidir bole hepsine ayni uygulamalar yapmak ne kadar dogru kusa bakiyorsan onun mutlu ve saglikli oldugunu anlamak zorundayiz eksik bir sey varsa kus bunu bize belli eder gercek dostsak yinede tesekurker bilgi paylastikca guzeldir

A ve D vitaminlerinde Doz aşımı tehlikesi vardır. B vitamininde doz aşımı tehlikesi yoktur vucutta depolanmaz fazlası dışkı ile atılır. B vitamini keskin kokusu olan bekledikce dahada artan kokusu olan bir vitamin fazlası hayvanı bıktırıyor benim gözlemlerim bu şekilde. Aminoasit ve B vitamini takviyesi ne sıklıkta verildiğinin bence bir önemi yok ama 12 saat ten fazla kaldığında sulukta dayanaılmaz bir koku oluyor suluktan bu kokunun çıkmasıda bolca yıkamayı gerektiriyor.