Başka Kuşların Varlığı

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
1 yaş civarında bir çiftim var. Kızıştırma amaçlı 15 gün ayırma yöntemine gittiydim. Birleştirdikten sonra anladığım dişide işe yaramış. Erkek kuşu öpüyor kaşıyor yuvalığı kemiriyor erkek kuş nere gitse yanına gidiyor. O çiftim dışında 7 çift daha var odada. Diğer kuşlar ötmeye başalyınca o erkek kuşta tünekten atlayıp bir sağa bir sola gidiyor sürekli. Başka kuşların olması çiftleşme açısından olumlu etki yapar denirde hep acaba bu kuşta olumsuzmu etki ediyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AlbinoBJK

Süper Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
kuşları yeni aldıysan olumsuz etki yapabilir ama yavruluklarından beri sendeyse kuşlar bütün çiftlerde sendeyse alışkın olmaları lazım normal şartlarda

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Kuşları alalı yaklaşık 1,5 ay civarı oluyor diğerleri daha sonra aldım

AlbinoBJK

Süper Üye
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
1.5 ay önce aldıgın kuşları erken ayırmışsın.3-4 ay bildigim kadarıyla yerlerine kafeslerine alışmaları için beklemek gerekiyor.bende 3bucuk aydır bekliyordum ayırdım sonunda.daha yeni yeni alışırlar ortama seslere vs

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Dişide fayda etti ayırma ayırmadan önce hiç yüz vermezdi erkeğe şimdi yanından ayrılmıyor ama erkeğe bi çare bulamadım

AlbinoBJK

Süper Üye
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
bende sormuştum ama bildigim kadarıyla ayırma yöntemi için kuşların yeni ortamlarında en az 3-4 ay vakit geçirmeleri gerekiyor diye biliyorum

AlbinoBJK

Süper Üye
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
şans ve sabır işi bizde sabredip bekleyenlerdeniz :D

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Evet yavruyken 1.5 aylikken alip salmada buyutup es tutanlari ayirmak en guzeli 1.5 ay cok yeni baya bir sure gecmis olsa diyecegimki es tutmiycaklar ama erkenmis ve erkegin kafesi benimsememis mutsuz streste

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Diger ciftler es tuttumu
7 çift var evde toplam olarak onlar dışındaki 6 çiftinde henüz yumurtlama yaşı gelmedi ortalama 4 5 aylıklar ama 5 tanesi şuan çift olmuş durumda öpüşme kaşıma falan var diğer bir çift kavga ediyorlardı kavgaları azaldı iyiye doğru gidiyorlar

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Yok görmüyor 4 katlı pvc kafes var pvc kafesin üstüne koydum kafesini

Birde gormesini saglayin belki faydasi olur denemekde zarar olacagini dusunmuyorum es tutmayanlari salmaya alip anlasanlari ayirabilirsin

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Ya 2 tanesini görebilir yada çift hanedeki 4 tanesini o zaman çifthanedekileri görsün bakalım

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Bende bir cift almistim kuslar bir o tarafa bir bu tarafa gidiyorlar dedim bunlar napiyo:) diger cifte yakin koydum kafeslerini gorunce yapmamislardi ama malesef yavru alamadan elden cikarmak zorunda kaldim

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Salma tehlikeli olmasa en guzeli goruntu olarak cok hos gecen arkadasimizin birisi paylasmisti camdi galiba mukemmel oyle birsey mukemmel olur

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Salmam yok maalesef salmayı koyacak yer probleminden dolayı yoksa salma bende istiyorum