Karadeniz Pet

banyoya alıştırma

Alperen Çoban

Yeni Üye
2 adet muhabbet kuşum var ve banyoya alıştıramıyorum spreyle de benden uzaklaştıklarını hissediyorum banyoluğum yok maalesef ne yapabilirim

banyoluk alıp içine 2-3 çeşit sevdigi meyve-sebze yerleştir gerisini ona bırak tek yapman gereken bu.

banyoluk olmasına gerek yok.kuşların sadece ayaklarının girebileceği derinlikte bir kaba su koyarsanız.kuşlar bu şekilde de banyo yapabilir.

Benim Haydarımda bir buçuk yıldır bizimle ama duşu hiç sevmiyor.Kap koyuyoruz içine girmek yerine lıkır lıkır su içip gidiyor :) pençesi suya değincede duş aldım sanıp kabarıyor :)

2 adet muhabbet kuşum var ve banyoya alıştıramıyorum spreyle de benden uzaklaştıklarını hissediyorum banyoluğum yok maalesef ne yapabilirim

spreyden hoşlanmıyorlar pek zaten ceresine gözlerine su kaçabileceği için bence pekde sağlıklı değil belki sırt kısımlarına yapabilirsiniz. Yayvan bir tabağa ılık su koyup içine de sevdiği oyuncakları koyun parmağınızı suya sokup parmağınız banyo yapıyormuş gibi cıp cıp cıp hareketler yapın kendiliğindne gelip girecektir.

Muhabbet Kuşum uzun süre banyo yapmazsa, kendiliğinden banyoya giriyor. Onun dışında suya maydanoz eklediğim için giriyor. Ama ispinozlar öyle mi? Bir kap su görsünler affetmiyorlar. Az önce kafese bıraktım, iki kere falan banyo yaptı:

banyoluk alıp içine 2-3 çeşit sevdigi meyve-sebze yerleştir gerisini ona bırak tek yapman gereken bu.
Bn de uzun sureden beri bunu deniyorum , banyolugun uzerini catlattim, oraya dal dari asiyorum , arkaya kadar itiyorum ama malesef ne yapip edip onu one cekiyorlar icine girmiyorlar , marul maydonoz meyve herseyle denedim , icindeki suyu bosaltinca giriyorlar tabani ilgilerini cekiyor. Ikisini de alistoramadim, vicek sulama fisfisi ile yapmaya calisiorum ama cok kacisiyorlar , gozlerine gelmesin diye de dikkat etmeye calisiorum , baska ne deniyebilirim? Teaekkurler

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bn de uzun sureden beri bunu deniyorum , banyolugun uzerini catlattim, oraya dal dari asiyorum , arkaya kadar itiyorum ama malesef ne yapip edip onu one cekiyorlar icine girmiyorlar , marul maydonoz meyve herseyle denedim , icindeki suyu bosaltinca giriyorlar tabani ilgilerini cekiyor. Ikisini de alistoramadim, vicek sulama fisfisi ile yapmaya calisiorum ama cok kacisiyorlar , gozlerine gelmesin diye de dikkat etmeye calisiorum , baska ne deniyebilirim? Teaekkurler

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

önce kendi yüzünüze kap içinden su vurun kuş bunu görsün size bağlılığı ve güveni yüksekse zararsız oldugunu anlayıp yapacaktır.Ha hiç yapmamaya devam ederse mebur fısfıs ile yapacaksınız

Geri