Karadeniz Pet

Bebekler Geliyor :) Tavsiyelere ihtiyacım var

ENES SMSR

Yeni Üye
İyi günler sonunda yavru alabildim ilk kuluckada 5 yumurtada boştu ama 2. kuluckada bebekler geldi :D su anda 2 tanesi cıktı digerleri de doluydu kontrol etmiştim. Ama asıl konuya gelince tavsiyelerinize ihtiyacım daha önce yavru büyütmedim ne yapılır anne babaya ne yedirilir ne yedirilmez pek bilmiyorum bana biraz bilgi verirseniz cok tesekkür ederim..
600d8e5e-d9d3-4340-b4ce-eb0b410671ca.jpg

maşallah günlük yumurta mamasını ihmal etmeyin güzel neticeler alırsınız hayırlı bir şekilde yeme de düşerler inşaAllah

Kafeste yumurta mamasını eksik etmeyin yeminizde nijer tarzı kızıştırıcılar varsa onları kuluçka tamamlanana kadar vermeyin kuşlar kızıp tekrar kuluçkaya girerse yavrulara zarar verebilir birde kuşlar yuvadayken çok fazla açıp rahatsız etmeyin dişinin huyunu bilmiyorsunuz ilk kuluçkası yuva kontrolünü kuşlar yuva dışındayken yapın yeme düştüklerini görürsünüz inşallah

Kızıştırıcı vermemiştim vermeyi de düşünmuyorum kuslar yetişkin zaten gerek yok rahatsız emtmemeye de çalışıyoruz bi sorum olacak yumurtma maması nasıl yapılır tam bilmiyorum size zahmet bi tarif ederseniz sevinirim.. Teşekkürler

Kızıştırıcı vermemiştim vermeyi de düşünmuyorum kuslar yetişkin zaten gerek yok rahatsız emtmemeye de çalışıyoruz bi sorum olacak yumurtma maması nasıl yapılır tam bilmiyorum size zahmet bi tarif ederseniz sevinirim.. Teşekkürler
Birçok tarif var internette herhangi birini deneyebilirsiniz ama bence videolarını izleyin kıvamını tutturmak için çünkü çok sulu yada lapa şekilde olursa yemiyolar ben yinede size en basit bir tarif verim bir petshoptan kuru mama alın en kolayı (ben cede marka kullanıyorum ) üzerine kuşlarınızın sayısına göre havuç haşlanmış yumurta rendeleyip verebilirsiniz tabi içeriğini zenginleştirmek sizin elinizde ( hazır bebek mamalarından ekleyebilirsiniz, brokoli,kırmızı pancar, taze nane, çimlendirilmiş tohum vb gibi ) özellikle tohum çimlendirme konusunu iyice araştırıp ( yanlış yapıldığında ve eksik dezenfekte edildiğinde kursak mantarı riski fazla) mamaya eklemeniz yavru gelişimi için önemli

Birçok tarif var internette herhangi birini deneyebilirsiniz ama bence videolarını izleyin kıvamını tutturmak için çünkü çok sulu yada lapa şekilde olursa yemiyolar ben yinede size en basit bir tarif verim bir petshoptan kuru mama alın en kolayı (ben cede marka kullanıyorum ) üzerine kuşlarınızın sayısına göre havuç haşlanmış yumurta rendeleyip verebilirsiniz tabi içeriğini zenginleştirmek sizin elinizde ( hazır bebek mamalarından ekleyebilirsiniz, brokoli,kırmızı pancar, taze nane, çimlendirilmiş tohum vb gibi ) özellikle tohum çimlendirme konusunu iyice araştırıp ( yanlış yapıldığında ve eksik dezenfekte edildiğinde kursak mantarı riski fazla) mamaya eklemeniz yavru gelişimi için önemli
R
Tamam yapıcam yarın İlginiz icin tesekkür ederim :)