Karadeniz Pet

Bi türlü çiftleşmiyolar

Can Özkan

Yeni Üye
Yaklaşık 1 senedir beslediğim çiftim hala yumurtlamadı dişi 2 kez kızıştı erkek sürekli kızışmış durumda çok iyi anlaşıyolar ama erkek kur yapıp öpmeye çalışıp ayak atmaya çalıştığında dişi kovalıyo komşumuzun kuşunu bize bıraktılar dişi kuşum komşumun kuşunu görünce tellere yapışıyo tellerden yetişseler öpüşçekler benim erkek kuşumda çıldırıyo kıskanıyo napmalıyım çiftleştirmek için ve beni görünce erkek yuvaya giriyo son hızla dişi de kıpırdama yok

Ayırma yapıldığında neyi sağlamış oluyoruz neden ayırma yapılır detaylıca anlatır misiniz bize ?
Ayırma yöntemi çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir.Erkek kuşu yuvalıklı kafese koyuyoruz dişi kuşuda diğer kafese koyuyoruz.1-2 hafta ayrı kaldıktan sonra dişiyi erkek kuşun olduğu kafese koyuyoruz.Burdaki amaç kuşların birbirini özlemesi ve kızgınlaşması

Ayırma yöntemi çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir.Erkek kuşu yuvalıklı kafese koyuyoruz dişi kuşuda diğer kafese koyuyoruz.1-2 hafta ayrı kaldıktan sonra dişiyi erkek kuşun olduğu kafese koyuyoruz.Burdaki amaç kuşların birbirini özlemesi ve kızgınlaşması
1 haftadır iki erkek kuşum ayni kafeste dişilerim de başka kafeste duruyorlar. Bugün dişileri de ayrı kafeslere koydum. Gözlemlerim erkeklerimin istekli olduğunu gösteriyor. Dişilerde nasıl bir hal" görmeliyim ki erkeğin yanına atmalıyım ?

1 haftadır iki erkek kuşum ayni kafeste dişilerim de başka kafeste duruyorlar. Bugün dişileri de ayrı kafeslere koydum. Gözlemlerim erkeklerimin istekli olduğunu gösteriyor. Dişilerde nasıl bir hal" görmeliyim ki erkeğin yanına atmalıyım ?
Dişi kuşlar erkek kuşların yanına gitmek istediğini gördüğünüz zaman erkeğin yanına atın.

Geri