Karadeniz Pet

Bir kuş düşünün ki, 6 aydır her gün burnu akıyor ve tıkalı

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Bu durumu çözmeme yardımcı olabilecek biri var mı? Burun akıntısı var ama gözde akıntı yok. Yemesi, içmesi iyi ama uçunca çabuk yoruluyor ve burnu daha çok akıyor tekrar. Bu yüzden ayda 1 filan uçuruyorum. Bazen sabaha karşı öksürür gibi sesler çıkarıyor ve göğsü inip inip kalkıyor. Tylan ve Bronchipur uyguladık, bir etki etmedi. Bu hayvanı iyileştirmek istiyorum artık! :(

iyice uçurun biraz yorun sonra bakın nefes alırken hırlama sesi de çıkıyor mu yakından bi dinleyin.

Malesef o kadar yorarsam sonu kötü olabilir. :( 8 yaşında çünkü. Yorunca çünkü 2-3 gün daha kötü oluyor. Zaten normalda burnu akıyor hep ve evet, 30 saniyede bir ağzını açıp ''çıp çıp'' gibi sesler çıkarıyor. Bunu zaten yıllardır yapıyor, yıllardır bunu çözemiyorum. Ama benim çözmeyi istediğim şey, burun akıntısı... Sürekli burnunda akıntı ve kabuk var, sürekli burnu tıkalı... Evimiz havadardır biraz, ondan olabilir mi acaba? Yaz kış camı açınca rüzgar alır. Ama yıllardır bir şey olmuyordu kuşa, bu kış bir hasta oldu hala geçmedi. Kuşum 2013 aralıktan hatta kasımdan beri burnu tıkanıyor ve akıyor. Ama onun dışında yemesi içmesi ve ötmesi yerinde. Sanki bana bu hastalık onu hiç öldürmeyecek ama hiç de geçmeyecek gibi geliyor. Bu hastalıkla yaşamayı öğrendi. :(

Bu durumu çözmeme yardımcı olabilecek biri var mı? Burun akıntısı var ama gözde akıntı yok. Yemesi, içmesi iyi ama uçunca çabuk yoruluyor ve burnu daha çok akıyor tekrar. Bu yüzden ayda 1 filan uçuruyorum. Bazen sabaha karşı öksürür gibi sesler çıkarıyor ve göğsü inip inip kalkıyor. Tylan ve Bronchipur uyguladık, bir etki etmedi. Bu hayvanı iyileştirmek istiyorum artık! :(
Eczaneden alabileceğiniz Vicks adında bir krem var.Nefes açıcıdır,ayrıca mantarada iyi gelir.Ucuz bi şey alın deneyin.Faydasını görürsünüz.

Viks'i biliyorum, bir ara düşünmüştüm ama onu da deniyelim. Buhar yapayım. Viks'ten daha ciddi bir durum gibi geliyor bana. Teşekkür ederim düşüncenize.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:18 --

Viks, ilk başlarda-hastalığın ilk günlerinde- etkili olur sanırım. Kronikleşen durumlarda- 6 aydır- faydalı olur mu bilemiyorum.

Merhaba, baya bi olmus yazali ama nasil cözdünüz burun akintisini benim kusumunda burnu 6-7 aydir sürekli akiyor

Geri