Karadeniz Pet

bir yemin iyi olduğunu nasıl anlarız

Moonlight

Meraklı Üye
Merhaba,
Piyasada birsürü marka altında muhabbet kuşu yemi satılıyor. Kaliteli bir yem olduğunu içeriğine bakarak nasıl anlarız? Mesela proteini yüksek, yağ oranı düşük vs gibio_O

Belli başlı markalar var onların içeriğine güveniyorum. İçinde her çeşit yem olmalı. Boyalı ekmek parçaları olmamalı.(yeşil, kırmızı parçalar)

Belli başlı markalar var onların içeriğine güveniyorum. İçinde her çeşit yem olmalı. Boyalı ekmek parçaları olmamalı.(yeşil, kırmızı parçalar)
Myyem'in yavru muhabbet kuşu yemini kullanıyorum ve içeriğinde Nijer( gıda boyası ile renklendirilmiş bisküvi) var ama yemin içinde kırmızı ya da yeşil renkli şeyler yok hepsi doğal tonlarda. Bu durumda o yemi vermemem mi gerekiyor. Acaba oyüzden mi ishal olmuştu...

Ben bonnie ile vitakraft kullanmıştım ikisinden de memnundum,öneririm. Şu an vitakraft kullanıyorum.

Nijer ile boyalı ekmek bambaşka şeyler.
Nijer'in içeriğinde gıda boyası ile renklendirilmiş diyor ama ve gıda boyasını insanların da tüketmesini uzmanlar önermiyor. Bu durumda vermemek mi gerekiyor:confused:

Nijer'in içeriğinde gıda boyası ile renklendirilmiş diyor ama ve gıda boyasını insanların da tüketmesini uzmanlar önermiyor. Bu durumda vermemek mi gerekiyor:confused:
Nijer bir tohum türüdür. Nete nijer tohumu yazarsanız ince uzun siyah bir tohum çıkar karşınıza. Gıda boyası ile renklenen bahsettiğim ekmek parçalarıdır. Doğal olmayan bir şeydir. İkisi farklı şeyler yani:) Bahsettiğim markalarda gıda boyası ile renklenen ekmek parçaları yok.

Nijer bir tohum türüdür. Nete nijer tohumu yazarsanız ince uzun siyah bir tohum çıkar karşınıza. Gıda boyası ile renklenen bahsettiğim ekmek parçalarıdır. Doğal olmayan bir şeydir. İkisi farklı şeyler yani:) Bahsettiğim markalarda gıda boyası ile renklenen ekmek parçaları yok.
Myyem kullanıyorum ve onda gıda boyası ile renklendirilmiş nijer yazıyor...

Markanızı değiştirin. Alırken içeriğine bakın, dediklerim olmasın.
Myyem markasının ilk adım başlangıç seti kutusu içindeydi, içeriğinede hiç bakmadım petshoptaki çalışan verdi bir daha asla kullanmam:mad:
IMG_1068.JPG
IMG_1067.JPG

Bu arada nijerin açıklaması değil o renkli bisküvi:) bir mor bir de pembe olarak yazmışlar. Satır satır farklı şeyler bunlar. Morlar pembenin açıklaması değil. Örneğin aspur sarı darının açıklaması değil. Toplamda yedi çeşit var sayarsanız. Renkli parçalar da benim size konu başında söylediğim şeyler oluyor yani. Bence yemi değiştirin.

Bu arada nijerin açıklaması değil o renkli bisküvi:) bir mor bir de pembe olarak yazmışlar. Satır satır farklı şeyler bunlar. Morlar pembenin açıklaması değil. Örneğin aspur sarı darının açıklaması değil. Toplamda yedi çeşit var sayarsanız. Renkli parçalar da benim size konu başında söylediğim şeyler oluyor yani. Bence yemi değiştirin.
Aaa evet çok pardon :oops: Tamam değiştireceğim:mad: Ama benim anlamadığım içinde kırmızı, yeşil renkli herhangi birşey de yok :confused:

IMG_1069.JPG

Heba olmasın derseniz gördüğünüz boyalı parçaları ayıklayıp kuşun yemliğine koyun. Bu fotoğrafta gözüme çarpmadılar.

Heba olmasın derseniz gördüğünüz boyalı parçaları ayıklayıp kuşun yemliğine koyun. Bu fotoğrafta gözüme çarpmadılar.
Öyle yapacağım artık... Ama kaşıkla karıştırdım baktım içeriğinde yazmasına rağmen içinde yok çok enteresan:confused::D

Piyasadaki birçok yemi denedim, Vitakraftı tavsiye ediyorum. Üretimi ülkemizde yapıldığı için ithal yemlerden çok daha ucuz ve belki de hepsinden daha kaliteli. Son kullanma tarihine dikkat ederek alın. Ben en son 1 kiloluk 5 paketi 54tl'ye almıştım. Açık yemleri bile neredeyse bu fiyata satıyorlar

Ben quik kullanıyorum memnunum kuşlarım da severek tüketiyor, içinde renkli drajeler var ama zaten yemiyorlar. Bu durumda bir problem olmaz değil mi?

Geri