Karadeniz Pet

birden fazla kuş beslemek ve eğitmek

mutluş

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar 10 gün kadar önce bir yavru aldım hatta konu açmıştım.kuş alıştı sayılır elimize geliyor maşallah.benim sorum canı çok sıkılıyor gibi kafeste kumları,yemleri dağıtıyor salınca da pek birşey yapmıyor genelde olduğu yerde duruyor elimize geliyor ama elimizden yem yemiyor.eski kuşum baya hareketliydi salınca sağa sola uçar eşyalarla oynar bizimle falan ilgilenirdi.kafesine daralmasın rahat hareket etsin diye oyuncak koymadım.günde 2-3 saat salıyoruz bu yeterli mi?kafesin bir büyük boyutunu alıp oyuncak mı koysam içine yoksa bu boyut yeterli mi?ileride bu iyice eğitilince bir erkek daha alıp ayrı odalarda eğitsem aynı zamanda salsam oynasalar uygun olur mu?yabanileşir mi?daha önceki erkek kuşumun yanına 2 yıl sonra arkadaş dişi kuş almıştım yabanilik yapmadı tam tersi dişi kuş erkekden dolayı bize alıştı yine öyle olur mu?birden fazla kuşu olup eğitenler yardımcı olursa sevinirim.son olarak iyi marka yem,kum,vitamin,mama tavsiyesi verirseniz çok iyi olur.iki çeşit dal darı gördüm biri kızıl biri normal dal darı hangisini almam gerek?
önceki konum;
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/bu-yavrunun-cinsi-nedir.69125/#post-641160

Ekli dosyalar

• IMG_1466.jpg
    IMG_1466.jpg
    611.9 KB · Görüntüleme: 15
Bence kuş tamamiyle size alışana kadar eş almamanız zaten yavruymuş size tam olarak alıştığında eş getirirsiniz, ben öyle yaptım benden hiç uzaklaşmadı.

Valla bende 1 haftada alistiramadim daha evet gelişme var ama hala elimi görünce kanatları titremeye başlıyor

Bence kuş tamamiyle size alışana kadar eş almamanız zaten yavruymuş size tam olarak alıştığında eş getirirsiniz, ben öyle yaptım benden hiç uzaklaşmadı.
zaten şimdi değil 1 yıl kadar sonra düşünüyorum.heralde o zamana kadar iyice bağlanır.eş değil ama erkek almak istiyorum tekrar yavru eğitmek için farklı kafeslerde olacaklar.

Valla bende 1 haftada alistiramadim daha evet gelişme var ama hala elimi görünce kanatları titremeye başlıyor
bizimki daha ilk gün parmağa geliyordu sanırım karakter meselesi öteki kuşum da 2 haftayı bulmuştu.yem falan yemiyor elimizden bu öteki yiyordu meselao_O

Geri