Karadeniz Pet

BOŞ YUMURTA

Angelizmm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar önceden de yardım istediğim konular oldu işte yok çifleşmiyor lar kavga ediyorlar diyee diyee artık çiftleştiler ki bugün ilk yavru çıktı çok mutluyum sizin sayenizde bu günlerde gördüm teşekkür ederim hepinize.
Her neyse arkadaşlar size bir sorum var dişi kuşum toplamda 6 tane yumurta yaptı fakat ilk yaptığını yuvadan attı bazı arkadaşlarlar kızgınlık yumurtası falan dedi neyse yuvalıkta 5 yumurta vardı ama bide 2 tane boştu arkadaşlar.
Sabahta uyandığımda fark ettim ki yumurtaların biri çıkmış yavru geriye 4 tane yumurta kaldı ama 2 tane boş kesin hatta işarette koydum baya boş 2 hafta geçti neredeyse yani 2 sinşn çıkması
Yani size sorum o 2 yumurtayı alıyım mı
Çünkü zaten gereksiz ve öbür 2 dolu yumurtaya engel olur bence enerjiydi ısınmaydı falan
Sorum bu :)
Bu arada o boş yumurtalarda ne damar ne kırmızılık hiçbirşeh yok sadece beyaz sarı gibi

Bu arada erkekle beraber yatıyorlar :)

Son düzenleme:
Ben boş yumurtayı hemen almıyorum. Hem yavru yada yavrulara yastık görevi gördüğünü hem ezilmeyi önlediğini hemde dişi kuşun yuvadan çıkma zamanını geçiktiriyor. Yumurtayı sıçak tutmak için belli vir süre daha yatıyor yavru büyümeden eşleşmeleri i biraz olsun geçiktiriyor. Yavrular tüylendikce yumurtalar dışkı oluyor ve bende genelde dişiler uzaklaştırıyor boş yumurtayı.

Elleme! Bu dönemde kuşlar aşırı derecede stresli oluyor yumurtalarının kaybolduğunu görünce yavruya bakmayı bırakabilir. Yüzüp kuyruğuna gelmişsin umarım yavrular sağlıklı olurlar.
Ya birşey sorucam ben dün çıkarmıştı 2 boşu cevabınızı fark etmeyerekten de şimdi geri koyim mi Bi sıkıntı görmedim yavruyu hala besliyorlar yani bilmiyorum ama 2 kuşum da evcil bana pek karşı çıkıcaklarımj bilmiyorum ama koyim mi :)

Ben boş yumurtayı hemen almıyorum. Hem yavru yada yavrulara yastık görevi gördüğünü hem ezilmeyi önlediğini hemde dişi kuşun yuvadan çıkma zamanını geçiktiriyor. Yumurtayı sıçak tutmak için belli vir süre daha yatıyor yavru büyümeden eşleşmeleri i biraz olsun geçiktiriyor. Yavrular tüylendikce yumurtalar dışkı oluyor ve bende genelde dişiler uzaklaştırıyor boş yumurtayı.
Teşekkür ederim yardımınız için :)

Ya birşey sorucam ben dün çıkarmıştı 2 boşu cevabınızı fark etmeyerekten de şimdi geri koyim mi Bi sıkıntı görmedim yavruyu hala besliyorlar yani bilmiyorum ama 2 kuşum da evcil bana pek karşı çıkıcaklarımj bilmiyorum ama koyim mi :)
Yani kuş sana alışıksa ve yumurtaları çıkardığında strese girip bişiler yapmıcağına eminsen alabilirsin tabii.
Ama alman yada yumurtalara geri koyman bir şeyi değiştirmez. Kuş strese girmesin diye dedim.

Yani kuş sana alışıksa ve yumurtaları çıkardığında strese girip bişiler yapmıcağına eminsen alabilirsin tabii.
Ama alman yada yumurtalara geri koyman bir şeyi değiştirmez. Kuş strese girmesin diye dedim.
2 gün önce çıkardım ve şimdi öbür Yumurtada çıktı sadece 1 yumurta kaldı yani birdeğişiklik görmedim