Karadeniz Pet

Boya sorunu

byz

Meraklı Üye
Fotoğrafta da görüldüğü üzere duvarın boyasını gagasıyla ısırıp döküyor. Hatta evdeki herşeyi ısırma törpüleme eğiliminde, önüne gelen herşeyi ısırıyor. Öyle agresif bir kuş değil, gayet evcil fakat eşyaları ve duvarları kemirmesine bir türlü çözüm bulamadım. Kafesinde üç tane gaga taşı var ona rağmen bu halde. Kuş dişi bu arada, bir de erkek kuşum var gayet iyi anlaşıyorlar.

34612

Kalamar taşı mevcut mu? Mineral eksikliğinden dolayı olabilir kafesinizin ve kuşunuzun fotoğrafını atabilir misiniz?

Kalamar taşı mevcut mu? Mineral eksikliğinden dolayı olabilir kafesinizin ve kuşunuzun fotoğrafını atabilir misiniz?

Fotoğraftaki gibi kapının üstünden tutunup yiyor soldaki yaramaz :D

34631

Bu da kafesin fotoğrafı(kafesin içindeki yemliğin tekine yüksek mineralli kuş kumu bile koydum ikisi de bir kez olsun yemediler):
34632

Kalamar bulundurun kafesde kus kizgin durumda o yuzden yapıyor

Bence kafeste bulunan tunek sayisini 2 ye indirin. Aynalari ve oyuncaklari cikarin. Yuvalik takin. Kuslarida kafesten salmayin. Anlayacaginiz bunlarin vakti gelmis. Birakin yuvaligi kemirsinler bence.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kafeste bulunan tunek sayisini 2 ye indirin. Aynalari ve oyuncaklari cikarin. Yuvalik takin. Kuslarida kafesten salmayin. Anlayacaginiz bunlarin vakti gelmis. Birakin yuvaligi kemirsinler bence.

Hocam ortada yuvalık diye birşey kalmadı zaten kemirmekten. Yuvalık iki ay takılı kaldı tek yaptığı kemirmek oldu, bir hafta önce mi ne çıkardım yuvalığı. Ara ara takıyorum ama hiçbir istek yok dişide. Ara sıra çfitleşiyorlar ama hiç yuvalığa girdiğini görmedim, girdiyse bile dışardan kemiremediği yeri içerden daha rahat kemirmek içindir. Salıncaklardaki aynaları zaten ters çevirdim ama kafesten salmamanın herhangi bir çözüm olacağını zannetmiyorum. Oyun için kemiriyor bence.

Bence Bütün oyuncaklari cikarin plastik folluklu yuvalik takin tunegide 1 e indirin. Kuslari salmayin. Birakin kafeste cildirsin ikiside .

Kemirmesi yuva yapmak icgudusundendir.

Tünek ve salıncak sayıları fazla, azaltın onları. Kafes içinde tünekten tüneğe kanat çırparak geçsin.
Bir kere alışmışlar boyayı kemirmeye kalamar kemiği veya gaga taşı ile ilgisi yok. Onlara oyun geliyordur. Kapının pervazı ile duvar arasına konamayacakları bir şey sıkıştırırsan belki faydası olur.

Geri