Bu nasıl bi muhabbet kuşu ?

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Arkadaşlar az önce gördüm sırtının bir tarafı mavi bir tarafı yeşil olan bir muhabbet kuşu bunun özel bir ismi var mı ?

Gülsarı

Meraklı Üye
Fotoğraf var mı insanlar merak ediyor? :)

Gülsarı

Meraklı Üye
Yok abi photoshop falan değil bu bildiğin fotoğraf valla bende şaşırdım ilginç bir durum. Güzel ama çok beğendim

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Sen dediğini anladım dedim bu ama acaip bişey özel bir adı var mı diye merak ettim rainbow un orjinali bu olsa gerek

Selçuk YÜKSEL

Bilgili Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Özel bir ismi yok. Şansa denk gelmiş renkleri. Mavi ve sarı kuşun eşleştirilmesinden elde edilmiş bir yavru ebeveynlerin damarlarında yeşil kanı da varmış demek ki böyle bir yavru vermişler.

Selçuk YÜKSEL

Bilgili Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Bana çok da çekici gelmedi açıkçası.. Zevk meselesi tabi.

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Cekicilikten değil zaten hem annenin hemde babanın renklerini ortak olarak taşıyor yani yarı yarıyı o garibime gitti

Welli

Meraklı Üye
Internetten arastirdim. Döllenmis yumurtada bir sekilde genetik bilgiler siliniyormus ve hangi nedenden dolayi bunun gerceklestigi de henüz bilinmiyormus. Sonuc olarak da iste bir tarafi mavi bir tarafi yesil falan mubisler cikiyormus.

Ekli dosyalar

Berşan Değirmenci

Meraklı Üye
Internetten arastirdim. Döllenmis yumurtada bir sekilde genetik bilgiler siliniyormus ve hangi nedenden dolayi bunun gerceklestigi de henüz bilinmiyormus. Sonuc olarak da iste bir tarafi mavi bir tarafi yesil falan mubisler cikiyormus.
Birisi papağan sanırım zaten ve photoshop gibi 1 2 tanesi direk farklı şekil almış böyle anlatması zor ama pek inandırıcı gelmedi bana. En inandırıcı olan ilk atılan fotoğraflar.

Welli

Meraklı Üye
Birisi papağan sanırım zaten ve photoshop gibi 1 2 tanesi direk farklı şekil almış böyle anlatması zor ama pek inandırıcı gelmedi bana. En inandırıcı olan ilk atılan fotoğraflar.
Kuslarda varmis bu durum o yüzden papagani da ekledim mesela söyle bir kanarya videosu da var:

Saglam kaynaklarda mutasyonlar anlatilirken renklerin altinda bu da geciyor, yalan söylemezler sanirim. :)

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Anneden babadan karakteristik özellikler alıyor tamm ama her ikisini aynı anda belirgin bir şekilde taşıması garip

Welli

Meraklı Üye
Half sider budgie yazinca cikiyor tonla kaynak ayrica kuslara da özel bir sey degilmis yengeclerde kelebeklerde de meydana gelebiliyormus ve 5-10 yilda bir rastlaniyormus bu duruma yani belki de olabilecek en nadir muhabbet kusu bun half siderlar. :)

Ekli dosyalar

Cihat Türkmen

Bilgili Üye
M. Kuşu, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Böyle arkadaşlarımız var hocam, gen meselesi tabi. Hatta yarı yarıya yeşil ve mavi muhabbet vardı yanılmıyorsam ya Trabzon'da ya da Mardin'deki bir üreticiden çıkmıştı. %50 %50 olursa renk güzel durur diye düşünüyorum. :D