Karadeniz Pet

Bu türler Kuşlar Forpus mu?

Pnrr34

Yeni Üye
Merhabalar bu kuşların türlerinden emin olabilir miyiz? Forpus mu?

Versele-Laga'nın Neophemas veya Deli Nature 68 kodlu yemi tavsiye ederim.

Forpus lapağanlarının beslenme düzenleri muhabbet kuşlarıyla oldukça benzerdir. Forpus papağanları için muhabbet kuşu yemleri başlıca tercihler arasındadır. Yemin dışında, yeşillikler, elma ve armut, portakal kabuğu ve çeşitli kuruyemişler verebilirsiniz.

Ayrıca forpus papağanları gagaları için çiğnemeyi çok severler. Bu nedenle bakım esnasında ağaç dallarının bulunduğu bir kafes özellikle bu tür papağanların gaga sağlığı için oldukça önemlidir.

Versele-Laga'nın Neophemas veya Deli Nature 68 kodlu yemi tavsiye ederim.

Forpus lapağanlarının beslenme düzenleri muhabbet kuşlarıyla oldukça benzerdir. Forpus papağanları için muhabbet kuşu yemleri başlıca tercihler arasındadır. Yemin dışında, yeşillikler, elma ve armut, portakal kabuğu ve çeşitli kuruyemişler verebilirsiniz.

Ayrıca forpus papağanları gagaları için çiğnemeyi çok severler. Bu nedenle bakım esnasında ağaç dallarının bulunduğu bir kafes özellikle bu tür papağanların gaga sağlığı için oldukça önemlidir.
Bu gün yulaf tohumu,kenevir tohumu,aspur bir de küçük çekirdek aldım . Yemediler ama muhabbetler yulafa bayildilar belki ilerleyen zamanda yerler

Bu gün yulaf tohumu,kenevir tohumu,aspur bir de küçük çekirdek aldım . Yemediler ama muhabbetler yulafa bayildilar belki ilerleyen zamanda yerler

Forpusların genelde yediği tohumlar bunlardır. Kuşların damak tatları farklılık gösterebilir, bir kuşun yediğini diğer kuş yemeyebiliyor deneye deneye sevdikleri tohumları bulmalısın. İnternet üzerinden küçük bir araştırma yaparak bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmeni öneririm.

Benim forpuslarim daha cok kenevir tuketiyorlar. Önce kenevirlwri secip yiyorlar. Yem karışımını kendim yapiyorum ama kaliteli paket yem almak vr ugrasmak istemiyorum vitakraft aldim paraketler icin ama icindr hic kenevir yok begenmediler. Tavsiyesi olan varsa yazarsa cok sevinirim