Karadeniz Pet

Caique Papağanı

alpdna

Yönetici
Yönetici
Caique papağanı anavatanı güney amerikadır. Siyah Başlı Caique Papağanı ve Beyaz Karınlı Caique Papağanı olmak üzere iki anatürü vardır. Türkiye'de pek beslenmeyen fakat avrupada en çok tercih edilen papağan türleri arasındadır. Boyutları 25cm civarındadır. Ortalama ömürleri 30-40 yıldır. Ağırlıkları 150-170gram arasındadır. Diğer papağan türlerine göre daha küçük bir türdür. Cinsiyet ayrımı için DNA testi yapılması gereklidir.

İnsanlarla çok iyi anlaşabilen, çok enerjik, eğlenceli, neşeli ve oldukça zekidirler. Islık çalıp, şarkı söylerler ve dans ederler. Yeteneklerini göstermekten ve akrobatik hareketlerden zevk alırlar. Ayrıca konuşabilme yetenekleri de vardır. Büyük kafeslerde bakılması gereklidir ve oyuncaklarla oynamayı çok severler. Gürültücü olabilirler. Meyve kokteyli, havuç , mısır ve pareket yemleriyle beslenirler.

Video

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    147.8 KB · Görüntüleme: 192
  • 2.jpg
    2.jpg
    139.7 KB · Görüntüleme: 184
  • 1.jpg
    1.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 176
Her eve lazım artık bunlardan bende biraz araştırdım gerçekten beklenecek papağanlardan kesinlikle alicam temiz güzel bi yerden bulursam

Besleyen bi arkadaşım vardı. Müthiş oyuncu bir papağan dans ederken zıp zıp zıplardı. Birde tulum almıştı arkadaşım çok sevimli oluyordu. Oyun amaçlı beslene bilecek en iyi papağanlardan birisidir

Merhaba, fiyatları nedir acaba bu papağanların? Ve bakımı zor mudur?

Selamlar
Türkiye'de çok bulunamayan bir tür olduğu için fiyatları yüksektir. Ortalama 1.500 - 2.500 TL arası gibi.
Bakımı kolaydır. Bakım olarak sultan papağanı gibi türlerden farkı yoktur.

Teşekkür ederim. Muhabbet kuşundan sonra küçük papağanları tecrübe etmek istiyorum da.. forpus bulamadım, bu türün fiyatı da bana fazla gelecek gibi. :)

Caique papağanı anavatanı güney amerikadır. Siyah Başlı Caique Papağanı ve Beyaz Karınlı Caique Papağanı olmak üzere iki anatürü vardır. Türkiye'de pek beslenmeyen fakat avrupada en çok tercih edilen papağan türleri arasındadır. Boyutları 25cm civarındadır. Ortalama ömürleri 30-40 yıldır. Ağırlıkları 150-170gram arasındadır. Diğer papağan türlerine göre daha küçük bir türdür. Cinsiyet ayrımı için DNA testi yapılması gereklidir.

İnsanlarla çok iyi anlaşabilen, çok enerjik, eğlenceli, neşeli ve oldukça zekidirler. Islık çalıp, şarkı söylerler ve dans ederler. Yeteneklerini göstermekten ve akrobatik hareketlerden zevk alırlar. Ayrıca konuşabilme yetenekleri de vardır. Büyük kafeslerde bakılması gereklidir ve oyuncaklarla oynamayı çok severler. Gürültücü olabilirler. Meyve kokteyli, havuç , mısır ve pareket yemleriyle beslenirler.

Video

Lori gibi her zaman meyveyle mi beslenmesi gerekiyor yoksa arada bir meyveyle mi beslenmesi gerekiyor şimdiden teşekkürler

her gün yemine ek olarak meyve-sebze verebilirsiniz. Yem olarak pelet yem önermekteyim.

verseniz iyi olur.
Tek olarak pelet yem'de verebilirsiniz. Pelet yemin içinde herşey bulunmaktadır.
Harrison Bird Food ve Versele Laga markalara bakabilirsiniz.

Bir sorum daha olucak alp kardeşim rahatsız ediyorsam kusuruma bakma tamamen emin olmak istiyorum alacağım papağan hakkında sonuçta bir 30 sene bir arada kalacağız rahatsızlanmazsa ona göre net karar almak istiyorum neden quaker neden caique almalıyım sence madde madde söyler misin birini alıcam bu ay içinde ama aşırı kararsız kaldım şu nedenden bunu bu nedenden şunu almalısınlı cevaplar bekliyorum internette yeterince konu bulamadım ingilizcem yeterli düzeyde değil

Sizin alacağınız papağandan beklentileriniz nedir? onları söylerseniz daha yararlı olur.

Sizin alacağınız papağandan beklentileriniz nedir? onları söylerseniz daha yararlı olur.
Ele avuca gelsin sesi güzel olsun öptürsün öpsün sesi karga gibi olmasın sabah akşam ötmeside rahatsız etmez ben yanımdan gönderdikçe yine gelecek evin neşesi olcak bişey istiyorum donuk birşey olmaması lazım jakom vardı konuşuyordu fakat odun gibi duruyordu biyerde hep 20 sene arkadaşım oldu konuşan vazo gibiydi 20 sene aynı yerde kalmamıza rağmen kaçtı sonunda... bana delice bağlanmasını istiyorum ama sadece bana değil jakom sadece bana bağlanmıştı diğer herkese soğuktu bana ve diğerlerine yılışık olucak konuşması aşırı önemli değil ama dediğim gibi enerjik yılışık habire sevmek sevilmek istemesi lazım

ve çabuk alışması lazım ev ortamına çabuk dediysem 3 aydan az bizim jako 3 ayda alışmasına rağmen yinede hırlayabiliyordu bazen ısırabiliyordu...

Caique papağanı öneririm. Çok oyuncu bir papağan türüdür.

Monk papağanı baya sesli bir tür. Açıkcası sesleri çok kalın. Sürekli konuşuyor. Bana çok bağlı, ailenin diğer üyelerine biraz saldırgan davranışlı.

arkadaşlar merhaba sitede yeniyim sizlerden bi konuda yardım isteyecem Caique Papağanı arıyorum bu konuda bana yardımcı olucak arkadaş varmı nerde alabılırım ve fıyatı ne kadardır çift olarak alıcam şimdiden herkese teşekkür ederim

Selamlar, aramıza hoşgeldiniz
çift olarak caique papağanı tahmini fiyatları 5-6bin civarıdır.Denk gelirsem size haber vereceğim.

Geri