Karadeniz Pet

Çift olurlar mı

Harunccc

Yeni Üye
20180311_132805.jpg

Arkadaşlar bir kac sorum olacaktı.

Öncelikle dişi kuşum 4 aylik, erkek kuşum 3 aylık. Bunlar gayet iyi anlaşiyorlar maşallah. Birbirlerine yem kusuyorlar erkek ayağını dişinin sırtına atıyor. Vs.

1)şimdiden alışmaları için yuva taksam erken mi olur? Ne zaman takmalıyım.

2)bir arkadşım bu kuşları yanyana ayrı kafeslere koy yoksa kardeş gibi büyürler dedi. Bende ayırdım, 2 hafta oldu yeterli mi?

3)ayır yönteminde kuşların biribirini görmeleri gerek mi değil mi ?

Arkadaşlar yardımci olursanız sevinirim

Kuşları ayır ayrı kafeste 4 ay kadar bak birlestir es olurlar neden olmasın biri dişi diğeri erkek

Dişi 4 aylik , erkek 3 aylik , 1 ay daha mi ayrı kalsınlar. Dişi kafesinin içinde fır dönüyor hiç durmuyor
Hayır 3 4 ay daha büyüsünler erkekler erken kızışır ama dişiler daha geç kırışabiliyor gerekli bakımlar yapılırsa daha erkek olabilir ama sağlıklı olması acısından 6 7 olması lazım bence

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam
Hayır 3 4 ay daha büyüsünler erkekler erken kızışır ama dişiler daha geç kırışabiliyor gerekli bakımlar yapılırsa daha erkek olabilir ama sağlıklı olması acısından 6 7 olması lazım bence

2 haftadan beri ayrı kafeslere birbirlerini görecek şekilde yanyana koydum. 2 hafta yeter mi ? biraz daha ayrı kalsınlar mi

Tamam

2 haftadan beri ayrı kafeslere birbirlerini görecek şekilde yanyana koydum. 2 hafta yeter mi ? biraz daha ayrı kalsınlar mi
Siz yanlış anladiniz 3 4 aylık kuşlar eşleşme için çok erken en az 6 7 ay olması lazim o zaman kadar bekleyin yavru almayı düsünmeyin erken dönemde yavru almak isterseniz dişi kuş daha tam gelişemesen yumurta yapmaya çalışacak bu yüzden de yumurta sıkışması yafa yumurta felci geçirecek bırakın zamana illa yavru almak isterseniz yetişkin bir takım alin onları besleyin

An
Siz yanlış anladiniz 3 4 aylık kuşlar eşleşme için çok erken en az 6 7 ay olması lazim o zaman kadar bekleyin yavru almayı düsünmeyin erken dönemde yavru almak isterseniz dişi kuş daha tam gelişemesen yumurta yapmaya çalışacak bu yüzden de yumurta sıkışması yafa yumurta felci geçirecek bırakın zamana illa yavru almak isterseniz yetişkin bir takım alin onları besleyin

Anladım hocam.
O zaman kuşları birleştireyim boşuna ayrı kalmasınlar 6 7 aylık olunca da yuva takarım.
Yardımınız için teşekkür ederim .

An

Anladım hocam.
O zaman kuşları birleştireyim boşuna ayrı kalmasınlar 6 7 aylık olunca da yuva takarım.
Yardımınız için teşekkür ederim .
Ayrı ayrı beslemeniz kizismalari için daha iyi olur bence

Geri