Karadeniz Pet

Çiftleşmemelerinde sorun nedir?

Seyit Ali Mercan

Yeni Üye
1 hafta kadar dişi ve erkeği ayırdım bu Cumartesi sabahı birleştirmiştim. İlk birleştirdiğim gün içinde dişi iki kez eğildi ama erkek üzerine çıkmadı. Dişi erkeğin üzerine gidip boyunu yukarı kaldırıyor erkek de uçup tüneğin diğer tarafına kaçıyor fakat dişi yine üzerine gidiyor. Çiftleşme gerçekleşmiyor bir türlü. Kuşlar 2 aydır birlikteler iyi de anlaşıyorlar fakat çiftleşme gerçekleşmiyor. Mamasını, vitaminini eksik etmem, haftada bir yulaf, haftada bir de dal darı veriyorum. Daha hiç bu zamana kadar yani 2 aydır yuvalığı merak edip de girmediler. Sorun nedir? Ayrıca dişi kalamar kemiğini aşırı tüketiyor 1 haftadan 2 kemik bitirdi 10 cm uzunluğundakilerden ve tünekleri kemiriyor, eski tüneğini de kemiriyordu baya bi inceltmişti. Kırılmasın diye tünekleri yer değiştirdim. Tüneği kemirmesini nasıl engellerim?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
  • 4DDC5F12-683C-49B7-AA01-67E52E45D172.jpeg
    4DDC5F12-683C-49B7-AA01-67E52E45D172.jpeg
    2.3 MB · Görüntüleme: 16
erkek genç mi kardeşim eğer genç ise öğrenecek yavaş yavaş. adi üzerinde onlar hayvan ne zaman iç güdüleri ve hormonları onlara tamam hazırsınız çiftlesin komutu verirse O Zaman çiftleşecekler .
örneğin benim 8 takım kuşum var aynı yuva kardeşi olan iki dişinin biri yavruladı diğeri hala inatla çiftleşmiyor daha zamanı var.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkek genç mi kardeşim eğer genç ise öğrenecek yavaş yavaş. adi üzerinde onlar hayvan ne zaman iç güdüleri ve hormonları onlara tamam hazırsınız çiftlesin komutu verirse O Zaman çiftleşecekler .
örneğin benim 8 takım kuşum var aynı yuva kardeşi olan iki dişinin biri yavruladı diğeri hala inatla çiftleşmiyor daha zamanı var.

İlk kuluçkaları olacak olursa peki şu tünek yeme huyunu nasıl engelleyeceğim @Fatih TEKSOZ

tünek yeme derken ?

valla ilk defa böyle birseye rastlıyorum.
ne söylesem yalan olur bi bakayim size yazarım bulunca