Karadeniz Pet

Cinsinden emin olamadığım kuş yardım lütfen

pmedic68

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ben bu kuşu 1 ay önce petshop tan aldım ilk kuşum.
Kuş alırken hoşuma gitmişti ama bir aydır ne yaptıysam olmadı kuş bana hiç bi muhabbet sıcaklık göstermiyor. Acıkınca gelir elimden yem yer karnı toksa gider bi yere tüner aynı yerden etrafı izler durur. Çok sesi de çıkmıyor.Hani soğuk nevale derler ya aynen öyle. Çok küçük bi kuş ben alırken bilmediğimden yavruluğuna yormuştum ama geçen bir ayda hiç büyümedi. Çok yem yemiyor boyutuna orantılı olarak. Hatta arkadaşımdan öğrendiğim haşlanmış yumurta, havuç, bisküvi rendeleyerek çok güzel bi mama yaptım onuda yemedi.
Merak ettiğim nokta bu kuşun cinsi ne ve ilerde ben bu kuşa eş bulup yavru alabilir miyim? Daha doğrusu daha iri bi kuşla eş olur mu ? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_0486.JPG
    IMG_0486.JPG
    342.7 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_0488.JPG
    IMG_0488.JPG
    345.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_0489.JPG
    IMG_0489.JPG
    367.5 KB · Görüntüleme: 17
Kuşlar birbirleriyle anlaştığı sürece ırk farkı sorun olmaz. Yeterki dişi erkeği taşıyacak büyüklükte olsun.

Arkadaşlar merhaba ben bu kuşu 1 ay önce petshop tan aldım ilk kuşum.
Kuş alırken hoşuma gitmişti ama bir aydır ne yaptıysam olmadı kuş bana hiç bi muhabbet sıcaklık göstermiyor. Acıkınca gelir elimden yem yer karnı toksa gider bi yere tüner aynı yerden etrafı izler durur. Çok sesi de çıkmıyor.Hani soğuk nevale derler ya aynen öyle. Çok küçük bi kuş ben alırken bilmediğimden yavruluğuna yormuştum ama geçen bir ayda hiç büyümedi. Çok yem yemiyor boyutuna orantılı olarak. Hatta arkadaşımdan öğrendiğim haşlanmış yumurta, havuç, bisküvi rendeleyerek çok güzel bi mama yaptım onuda yemedi.
Merak ettiğim nokta bu kuşun cinsi ne ve ilerde ben bu kuşa eş bulup yavru alabilir miyim? Daha doğrusu daha iri bi kuşla eş olur mu ? Teşekkürler.

Kuşunuza biraz marul yedirtmeyi deneyin aralıksız yemeğe başlayıp sevince kafesten çıkarıp elinize marul alın ve kafes dışındayken yedirtin.Elma yedirmeyi de deneyebilrsiniz

Geri