Cinsiyet ve ırk nedir?

serdar_gs

Meraklı Üye
Herkese iyi günler dilerim az önce aldığım yavrumun cinsiyeti ve ırkı hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdar_gs

Meraklı Üye
Net çekeyim abi dışarıdayım birazdan eklerim

serdar_gs

Meraklı Üye
Bir kaç resim daha aldım ama şu an elime alıp korkutmak istemiyorum o yüzden tam açı ile net değil :)
Alırken baya inceledim bir çok yavruya baktım beyazımsı cere olanlar arasından erkek diye bunu seçtim veren abide bu dönemlerde tam net olmaz ama bu erkeğe benziyor dedi ufak tatlı bir kuş :) konuşturduğum kaçan kuşumdan aylar sonra bu miniği aldık bakalım galiba erkek.

serdar_gs

Meraklı Üye
Teşekkür ederiz efenim henüz yabancı olduğumuz için durgun duruyoruz :)

serdar_gs

Meraklı Üye
Gördüm bugün ama almadım şöyle güzelinden iki tane ahşap tünek vitamin yem ve gaga taşı falan alacağım

serdar_gs

Meraklı Üye
kesinlikle alın. kalamar kemiği ve kuş kumu için de ayrı bir suluk tarzı kumluk öneririm.
Kum için suluk tarzı kap var biraz kum vardı koydum gaga taşı biraz dışı leke falan olmuş kullanılmadı bir süre o yüzden attım yenisini alacağım vitaminde az kalmış yenisi alınacak ama kalamar kemiği hiç kullanmadım yararı nedir kesinlikle olması gerekir mi :)

atorun

Yeni Üye
olmazsa olmaz değil ama ben mutlaka tavsiye ediyorum. mürekkep balığı kemiği de deniyor. petshoplarda var 4-5 tl sanırım. kuşlar bundan kalsiyum ihtiyaçlarını sağlıyorlar. kemik gelişimini güçlendiriyor. özellikle yumurtlama döneminde dişi kuşlar için çok faydalı. aynı zamanda kuşunuzun tüylerinin de parlak ve bakımlı olmasına katkı sağlar.

serdar_gs

Meraklı Üye
Tamamdır ona da bir bakayım teşekkürler :) o kadar yarım saat kırk beş dakka inceledik aldık ama erkek diye görünüşe göre erkek kuşumuzda teşekkürler

serdar_gs

Meraklı Üye
olmazsa olmaz değil ama ben mutlaka tavsiye ediyorum. mürekkep balığı kemiği de deniyor. petshoplarda var 4-5 tl sanırım. kuşlar bundan kalsiyum ihtiyaçlarını sağlıyorlar. kemik gelişimini güçlendiriyor. özellikle yumurtlama döneminde dişi kuşlar için çok faydalı. aynı zamanda kuşunuzun tüylerinin de parlak ve bakımlı olmasına katkı sağlar.
Bir eksiğimiz kalmadı herhalde hocam :)

atorun

Yeni Üye
ızgaranın altındaki tepsiye bir peçeteyi hafifçe ıslatıp serebilirsiniz. temizlerken kolaylık olur.peçeteyi direkt atacağınız için tepsiyi yıkamakla uğraşmazsınız. kumluk göremedim bir de gaga taşı yok heralde.

serdar_gs

Meraklı Üye
ızgaranın altındaki tepsiye bir peçeteyi hafifçe ıslatıp serebilirsiniz. temizlerken kolaylık olur.peçeteyi direkt atacağınız için tepsiyi yıkamakla uğraşmazsınız. kumluk göremedim bir de gaga taşı yok heralde.
Peçeteyi kuru koyuyorum bir dahakine biraz ıslatırım hocam kumluk var yukarıda suluğun 3 te sıfır i kadar :) gaga taşı da alacaktım ama petshopcu kalamar kemiğini al gaga yaşına gerek yok dedi vermedi.