Karadeniz Pet

Cinsiyetini merak ettim

Vahdet1310

Yeni Üye
İyi günler yaş ırk cins konusunu bulamadım kuşumun cinsiyetini merak ettim o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım yeni üyeyim siteyi kullanmayı pek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Cinsinide merak ediyorum kendime alıştırmak istiyorum o yüzden tek aldım dişiler alışmıyor diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim.Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

İyi günler yaş ırk cins konusunu bulamadım kuşumun cinsiyetini merak ettim o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım yeni üyeyim siteyi kullanmayı pek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Cinsinide merak ediyorum kendime alıştırmak istiyorum o yüzden tek aldım dişiler alışmıyor diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim.Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Dişiler alışmıyor değil aslında. Sadece erkekleri eğitmek daha kolay. Kuşunuz 2 ay civarı dişi ☺️

Petshoptan aldım erkek dedi bana zaten hılı alıştıgı için erkek istiyorum bu kuş dişi yani değil mi tereddütte kaldım bende sorayım dedim
Biraz daha bekleyin cere rengi değişecek mi diye ama burun deliklerinin etrafı yoğun şekilde beyaz olduğunda dişi oluyor. Yoğun beyazlık var.

Dişisi erkeğiyle alakalı değil alışması, tecrübelerime dayanarak söylüyorum kuşun kişiliği ve bakımla alakalı. Ama erkeklerin daha çabuk kelime öğrendiği doğrudur ☺️

plastik tünek ve ballı kraker kullanmayın zararlıdır.

Bu zamana kadar 2 kuşum oldu ilki dişiydi ve 3 günde alıştı omzumdan inmezdi sürekli konuşmaya çalışırdı. İkinci kuşum erkek ve 7 aydır bana alışamadı aldığımız gibi kafesine geri gidiyor bazen. Yani cinsiyetin bi önemi yok mesele sizin alıştırmanız. Böyle ayrımcılık yapmayın bence kelime konuşsun öğrensin vs tabi güzel bi şey konuşan bi kuşunuzun olması fakat onlar bizim eğlence oyuncaklarımız değil dişi erkek farketmez ilgi ve sevgiyle her şey olur.

Dişi alışmaz erkek alışır diye bişey yok dişi kuşumu 1 buçuk ay önce sahiplendim, o kadar aşama kat ettik ki omuzuma bile çıkar oldu, herşeyin çözümü sevgi, ilgi, bakım, sabır

Geri