Karadeniz Pet

Çıtadan salıncak, merdiven, tünek

Rookie

Meraklı Üye
Arkadaşlar bugün can sıkıntısından.çıtadan tünek merdiven salıncak yaptım kuşlar daha çok uçmaya başladı yani salıncağa ve merdivene inip cıktılar hiç bu kadar hareketli olduklarını görmedim

ef6998771da2d61495d658a8dd165624.jpg

Arkadaşlar tünek kare [emoji833] kuşların durmasında ayaklarında sıkıntı olmaz demi?

Bu arada zımparaladım yani demeyin gagalayıp yiyebilir diye zımparaladıgım için kıramıyorlar tüneği.

Çok güzel olmuş güle güle kullanın. :)

Tünekleri ovalimsi yapsan daha iyi olur bence.

Yuvarlar olması lazım ki ayakları acımasın

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tünekleri ovalimsi yapsan daha iyi olur bence.
Bazı üreticiler kullanıyormuş bende yapmak istedim. Şimdi onun şeklini bozmak istrmiyorum sıkıntıya yol açarsa yuvarlak ile değiştircem. Çok sıkıntı olurmu?

Yuvarlar olması lazım ki ayakları acımasın

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende öyle düşünüyorum ama sonra diyorumki sabaha kadar telde dururken acımıyorda tünektemi acıyor diyorum boşver diyorum. Gerçekten acıyormudur?

Yanlış mantık güdüyorsunuz.
Doğada köşeli bir ağaç gösterin bana?
Acıyor ya da acımıyor degil mesele.
Olması gerektiği gibi mi yoksa değil mi?
Mesele bu.

Acıyıp acımaması sorun değil.Yuvarlak olmalı ki tünekler ayakları rahat kavrasın.Arada tellere ya da başka yerlere tutunabilir ama bu her zaman öyle rahat olduğu anlamına gelmez.Arada ayaklarının rahatlaması için yuvarlak tüneğe atlar zaten.Bu şekilde tutarsanız tünekleri eklem ağrısı çekerler bi süre sonra.

Tamam değiştirdim. Yuvarlaklarla değiştirdim. Teşekkürler.

Dörtgen tünek kullanılabilir fakat köşelerinin eğelenip balık sırtı diye tabir edilen ovak şekili vermek lazım aksi taktirde zamanla ayakları yara olabilir, kemik yapıları halkalıdır düz değildir.

bence o kafese 2 tane akıllı yemlik fazla 1 tanesi çıkartman daha iyi olur bence ;) Ayrıca başarılı bir çalışma tebrik ederim

Dörtgen tünek kullanılabilir fakat köşelerinin eğelenip balık sırtı diye tabir edilen ovak şekili vermek lazım aksi taktirde zamanla ayakları yara olabilir, kemik yapıları halkalıdır düz değildir.
Köşelerini zımparaladım. Oval şekilde oldu. Acıtacagını sanmıyorum ama çıkardım.
bence o kafese 2 tane akıllı yemlik fazla 1 tanesi çıkartman daha iyi olur bence ;) Ayrıca başarılı bir çalışma tebrik ederim
Teşekkürler. Tek takınca çok kavga ediyorlar ondan 2 tane koydum. Dişiyi değiştiricem ozaman çıkarıcam çünkü dişi rahatlık vermiyor.

Geri