Karadeniz Pet

Dedem SÜNGERDEN Yuva Yapmış

Selchis

Yeni Üye
IMG_3027.JPG
IMG_3015.JPG
IMG_3021.JPG
IMG_3006.JPG
IMG_3003.JPG
Merhaba, daha önce de bi konu açmıştım kuşlarım çift tutarmı diye daha dogrusu dün ve bugün baktıgımda birbirlerini besliyorlardı çok sevindim erkek kuş bizimkine kur yapıyordu bu seferde bizimki oralı olmuyordu Daha sonra dedeme yuvalık için talaş olup olmadıgını sordugumda ben yaptım onlara yuva dedi ve gidip baktıgımda gördügüm manzara buydu .. bantla yapıltırılarak kuş yuvası şekli verilmiş bulaşık süngeri Kalbi kırılmasın diye sökmesemmi diyorumda buna yumurtlamazlar diye tahmin ediyorum görünce ufak çaplı bir şok yaşadım zaten. Belki sizide güldürür diye paylaşayım dedim Çift hakkındada yorumda bulunursanız sevinirim dişinin ilk yumurtaları olacak eger olursa çok heyecanlıyız.

Dede güzel düsünmüs ama bu yuva olmaz yatmaz disi :)) dededen kapali yuva yapmasini iste :))

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Yatmaz ona.
Bantları kemirirse boğazına yapışabilir.
Dedeye iyi bakalım.

Çok şükür çıkarttırdım bugün :D

Ekli dosyalar

• IMG_3031.JPG
    IMG_3031.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 17
Dişi parçalardı talaş yoksa kum da koyabilirsiniz bazı dişiler hicbirsey istemez yuvalikta ciftiniz guzel renklere sahip masalllah

O kuşlar yumurtlamaz.belki kötü konuşuyorum diye kızıcaksın ama dost acı söyler.yumurtlatamadığında.sonunda pes ediyorum dediğinde ben aklına gelicem meğerse birtek o bana gerçekleri konuşmuş diyeceksin.

O kuşlar yumurtlamaz.belki kötü konuşuyorum diye kızıcaksın ama dost acı söyler.yumurtlatamadığında.sonunda pes ediyorum dediğinde ben aklına gelicem meğerse birtek o bana gerçekleri konuşmuş diyeceksin.
Nedenini de söyle bari kardeşim

Süper dede ancak denildiği gibi kemirirler bozarlar bunları geçtim yavru olsa kokudan durulmaz akıl almaz bi bit sarar orayı. Petshoptan talaş alabilirsiniz ancak 1 çift için o kadarına da gerek yok

Yakınınızda marangozhane varsa talaş isteyebilirsiniz, vermem diyen olmaz herhalde. Kuşların yeri sıcak ise, kum kullanıp hiç sıkıntı yaşamayanlar da var.

Sebebini söylesende önlemimizi alsak keşke. Yada ne yapmam gerektigi hakkında yardımcı olsan böyle dost olup acı söylemektense dost olup yardımcı olmaya çalışsan..

Geri