Karadeniz Pet

Dişi Kuş Ret.

MutlucanSimsek

Yeni Üye
Dişi kuşu alalı 1 sene falan oluyor yaşı şuan tahminimce 2 ve yanına bugün 1 yaşında erkek kuş aldım. Önceden dişi kuşun yanında 10 yaşındaki bir kuş vardı. Şimdi yeni aldığımız kuşu dişi nedense yanına yaklaştırmıyor biraz bağırıyor. İlk kafese koyduğumda 1-2 dakika sıkıntıları yoktu yan yana idi şimdi dişi kaçmaya çalışıyor. Acaba çok kısa bir zaman belli olmaz mı yoksa başka problemler olabilir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Alışabilirde hiç alışmayabilirde bu belli olmaz ilk kafese koymadan ayrı bir kafeste birbirlerini görecek şekilde bekletseydiniz daha iyi olurdu ama artık biraz bekleyin eğer alışmıyorsa bu sefer ayrı bir kafeste birbirlerini görmeyecek şekilde bir 10 15 gün ayırın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alışabilirde hiç alışmayabilirde bu belli olmaz ilk kafese koymadan ayrı bir kafeste birbirlerini görecek şekilde bekletseydiniz daha iyi olurdu ama artık biraz bekleyin eğer alışmıyorsa bu sefer ayrı bir kafeste birbirlerini görmeyecek şekilde bir 10 15 gün ayırın

Anladım dişi bu sefer bağırmıyor biraz yakınlıkları var daha eskisine göre. Biraz zaman geçsin belli olurdur.

Evet biraz sabır göstermek gerekli yetişkinlerde yavrulara göre daha zor oluyor alışma süreci bende bir yavru tepeli çift aldım başlarda hep kavga ediyorlardı ama sabrettim bi 15 gün geçti şimdi öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar başka bir çiftim var başlarda çok iyiydiler Şimdi kavga ediyorlar sürekli

Evet biraz sabır göstermek gerekli yetişkinlerde yavrulara göre daha zor oluyor alışma süreci bende bir yavru tepeli çift aldım başlarda hep kavga ediyorlardı ama sabrettim bi 15 gün geçti şimdi öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar başka bir çiftim var başlarda çok iyiydiler Şimdi kavga ediyorlar sürekli

İlk aldığımda dişiyi 10 yaşındaki kuşumla ( 3 ay önce kaybettik ) gayet iyiydi birbirlerini kaşıyorlar öpüşüyorlar ama tabiiki o zamanlar yavru denilebilecek düzeydeydi alışması sıkıntı olmadı. Dediğiniz gibi yavruyken biraz daha kolay oluyor haklısınız.

Geri