Karadeniz Pet

dişi kuşumun tek gözü kızardı

serkann29

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşum hep tüneğinde takılırdı zeminde durmaya başladı bugün bianda ve tek gözündede kırmızılık var kapatıyo sürekli acaba erkeğiylemi kavga etti ve kafasında diken diken beyaz tüyler var tüyde gibi kuş acaba tüy döneminde olabilirmi böyle şeyler dışkısında pek bir problem göremedim

iki fotoğraf attım birinde kapatmıştı gözünü tam diğer gözünde sıkıntı yok

Ekli dosyalar

• IMG_1204.JPG
    IMG_1204.JPG
    1,003.5 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_1202.JPG
    IMG_1202.JPG
    989.9 KB · Görüntüleme: 40
iki fotoğraf attım birinde kapatmıştı gözünü tam diğer gözünde sıkıntı yok
Bence kuşunuz tüye girmiş gozcevresi dökülmüş olabilir kanunlaşma yoksa sıkıntı etmeyin derim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hafiften o gözündede kırmızılı var ama acaba erkekle kavgamı etti erkek tünekte istemiyo onu pek

gözünü kaşıyo kafesin bazı yerlerinde

Kafese göz çevresini sürterken tahriş etmiş olabilir. Kavga olduğunu düşünüyorsanız gözlemleyin.

Geçmiş olsun resimlerden pek belli olmuyor ama göz nezlesi (tek goz hastaligi)gibi duruyor belki de mantar da olabilir
Gözünü sürekli kasiyorsa kafesin tellerine surtuyorsa yine gözde belli aralıklarda göz yaşı varsa göz nezlesidir müdahale etmezseniz belli zaman sonra göz çevresi şişer
Mantar da olsa göz nezlesi de olsa ikisinde sağlıklı kuşa bulaşabilir kuşları ayırıp tedavide bulunun diğer kusuda takip altında tutun

Mantar var göz çevresinde eczaneden mantar kremi alıp sabah akşam 4 gün sürün. Ayaklarına da sürün. Diğer kuşu da gözlemleyin bulaşmış olabilir.
selçuk bey acaba göz nezlesi olabilirmi belirtileri onada benziyor eczaneden hangi ilacı istemeliyim isim olarak

Geri