Karadeniz Pet

Dişi kuşun kuyruğu düşük

kimble01

Yeni Üye
Merhaba,

Dişi kuşumun kuyruğu düşük, bu hastalık belirtisi mi? Kuşlarım eşti, erkek ayak atıyordu, dişi erkeği tünekten atıyordu, bende kızıştırmak için ayırdım, kuyruğun bu şekilde olması bir problem olur mu? Ne yapmam gerekiyor.

P_20170104_233236_1_p.jpg P_20170104_233534.jpg P_20170104_233622.jpg

Normalde yumurta oldugunun belirtisi deniyor ama uzman arkadaslar gelip yorumlarlar.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Yumurta varsa kuşları hemen birleştirmem gerekir. Şu anda dışkısı çok büyük değil aşırı derecede kalamar kemiği de yemiyor.

Benim disi kusumun kuyrugu da tipki böyle, forumda sormustum zamaninda. Sadece kuyruk düsüklügü yumurta oldugunu göstermez, baska belirtiler de aranir denmisti.

Yumurta varsa kuşları hemen birleştirmem gerekir. Şu anda dışkısı çok büyük değil aşırı derecede kalamar kemiği de yemiyor.

Kuş ölen dişime benziyor :(( Gözüm kaldı çok güzelmiş öncelikle maşallah. Bildiğim kadarıyla dişi kuşlar çiftleşmek istediklerinde falan da kuyruk düşürüyolardı ama tam net değil bu bilgi. Belki kuyruğu incinmişte olabilir elnize alıp enterasan bir durum var mı diye kontrol edebilirsiniz belki.

Elime almaktan çok rahatsız ve huzursuz oluyor, düzenli olarak vitamin veriyorum ama bu aralar iştahsız. Dal darı verdiğimde hepsini bitiriyor, ayırdığım için durgunlaşmış olabilir diye düşünüyorum, inşallah hasta değildir.

Elime almaktan çok rahatsız ve huzursuz oluyor, düzenli olarak vitamin veriyorum ama bu aralar iştahsız. Dal darı verdiğimde hepsini bitiriyor, ayırdığım için durgunlaşmış olabilir diye düşünüyorum, inşallah hasta değildir.

dediğim gibi belki incinmiş olabilir kuyruk kökü ya da huzursuz da olabilir dediğiniz gibi, gözlem yaparak duruma göre hareket etmeniz en iyisi bence.

2 hafta kadar önce erkek kuşumun yanına dişi bir kuş almıştım , ilk 2 gün aynı böyleydi sonra ortama alışınca normale dönd belki ayırdığınızdan olabilir

Sanırım ayırdığım için biraz huzursuz oldu, dişi çok fazla yemde yememiş, erkek devamlı yuvaya girip çıkıyor. Erkeğin sesini duyunca dişi tellere yapışıyor, daha ayıralı 4 gün oldu.

Neden ayirmistiniz ki?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Dişiyi kızıştırmak için, erkek çiftleşmek istiyordu ayak atıyordu dişi izin vermiyordu. Erkeğin ceresi iyice mavileşti kızmış durumda.

Geri