Karadeniz Pet

Dişi ve Erkek kuşum birbirlerine tepkili yaklaşıyor

yigit1013

Yeni Üye
Merhabalar, öncelikle bir tane "dişi" ve "erkek" kuşum var. Erkek kuşum 3 yıldır bizimle ve bir dişi kuş almaya karar verdik ve ikiside aynı kafeste birleştirdik. Ama birbirlerini aynı yerde buluştuklarında devamlı saldırıyorlar birbirlerine. Benim isteğim ise birbirlerine saldırmadan çiftleşip yavruları olması, bunu önlemek için neler yapmalıyız? (Full saldırmıyorlar, kafes içerisinde salıncakları var ve 2 tane kısımı var. Birbirleriyle yakın temase geçmedikleri sürece bir sorun çıkmıyor.

Ekstra olarak 2 tane yemliğimiz var bu durumu önlemek için. Tek bir yemliğe iki kişi giderlerse sorun çıkmasın diye, ama suluğumuz bir tane. Kuşlarımın susuzluktan ölmesini istemiyorum, ikiside suluğun nerede olduğunu biliyor ama korktuğum durum birbirlerinden korkuyorlar mı.

Ekstra olarak 2 tane yemliğimiz var bu durumu önlemek için. Tek bir yemliğe iki kişi giderlerse sorun çıkmasın diye, ama suluğumuz bir tane. Kuşlarımın susuzluktan ölmesini istemiyorum, ikiside suluğun nerede olduğunu biliyor ama korktuğum durum birbirlerinden korkuyorlar mı.
3 yıl insanlarla kalmıs kus es tutmakta zorlanabilir...gözlemleyin Birbirine yanasınca saldırıyı baslatan kim ? Eğer dişiyse kusu degisin...Erkek ise ,dişiyi ayrı bir kafeste görebileceği bir yere asmalı...böylelikle zaman icinde göre göre kusa alısır...Bir 10 gün sonra kusları salar tepkilere bakarsınız...Ben böyle uygun olur diye dusunuyorum...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri