Karadeniz Pet

Dişi Muhabbetimde İshal ve Kanlı Tüy Dökülmesi

MehmetD.

Yeni Üye
Dişii kuşumun dışkısının ishali nedeni ile daha önceden '' http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...ozum-gecerli-mi-zararli-mi.64398/#post-596312'' konu altında sizlerden gelen tavsiyeler ile tetramazin aldım be bu sabah kullanmaya başladım. Fakat bir şey dikkatimi çekti. Şuana kadar ilaç kullanımı nedeni ile iyi yada kötü herhangi bir farklılık yok. Zaten daha 24 saati dolmadı. Sıkıntı bu değil illaki iyileşecektir ama bu sabah istemediğim bir tablo ile karşılaştım. Dün akşam kafesin altını kontrol etmemiştim. Bu sabah kafesi temizlemek istedim ve yere indirdim. Gördüğüm tablo ise kafes dibinde kanlı tüyler vardı ve sağa sola kan bulaşmıştı. İlgili resimleri aşağıya ekliyorum. Dişi kuşumun hal ve hareketlerini görebileceğiniz bir kaç video çektim. Onları birleştirip aşağıda yayınlayacağım.

NOT: Dışkı şekli ve renginde farklılık var. yukarıda linki bulunan konudaki dışkı ile aşağıdaki dışkıyı kıyaslayabilirsiniz.

Dişi kuş üzerinde herhangi bir kan lekesi göremedim. Elime alıp tüy aralarına bakacaktım ama canı acıyabilir diye elleyemedim. Görmek isterseniz yarın onunla iliglide resim çekebilirim.

Dün akşam suluğu çıkardım ve bu sabah saat 11:00 gibi çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar tetramazin koydum. Saat 22:00 da suluğu çıkardım. Yarın sabah tekrar devam edeceğim.

@Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU

SABAH ÇEKİLEN RESİMLER KAFES TEMİZLENMEDEN

KAFES TEMİZLİĞİNDEN SONRA ÇEKİLEN RESİMLER İLK DIŞKI

AKŞAM ÇEKİLEN RESİMLER

Son düzenleme:
Bugün kafesin resmini yolluyorum. Herhangi bir tüy yoktu. Sadece ishal durumu devam ediyor. Tetramezatin ilaç kullanımının 2. Günü olacak. Kafes temizlendi.
a7636d73e241611ab6558890d54427f0.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri