Karadeniz Pet

dolaptan salma kafes ile yardim

alifndk466

Yeni Üye
sayin arkadaslar fotograftaki dolaptan bir salma yapmayi dusunuyorum yukseklik 90 derinlik 40 sagdan sola 110 olculerinde arada raf var 2 katta olur ama ben cikarip tek kullanicam. tasarimda ve kullanacagim malzemelerde bana fikir verin.ve kac cift beslemeye uygun olur bu ebat. cekmece izgara vs
1bd91b18f1d21185fba2fd2ad56250ee.jpg
b83930f7c39cf6aaef945defd35c6690.jpg

Aynn orta rafı kaldır ortadaki kapıyıda çıkar sağ sol kapılar vidalarından çıkar geri takma imkanın olsun malum kışvar önümüzde yine sen bilirsin tahta tünel kullan tutkal ile yapıştır önüne izgara teli gibi bişey olursa senin için de iyi olur yemi suyu koyarsın yoksa bahçe telide olur yemi suyu içeri koyarsın

onu komple tel olacak altina bir cekmece yapicam 3 parmak uste tel gerdirecem pislige degmesin kuslAr tem temizligi kolay olur diye dusunuyorum

sayin arkadaslar fotograftaki dolaptan bir salma yapmayi dusunuyorum yukseklik 90 derinlik 40 sagdan sola 110 olculerinde arada raf var 2 katta olur ama ben cikarip tek kullanicam. tasarimda ve kullanacagim malzemelerde bana fikir verin.ve kac cift beslemeye uygun olur bu ebat. cekmece izgara vs
1bd91b18f1d21185fba2fd2ad56250ee.jpg
b83930f7c39cf6aaef945defd35c6690.jpg
bu tür sunta dolaplarda hava akışı olmadı için nem ve sıcaklık dengelemesi zor buda kuş ve kafes de çok kolay bitlenmeye sebep oluyor sadece yavru kuşlar için salma olarak düşünürsen 10 yavruyu rahatlıkla damızlık altı olana kadar tuta bilirsin ama eş olarak üretimde salma kullanacam dersem olmaz bunda

bu tür sunta dolaplarda hava akışı olmadı için nem ve sıcaklık dengelemesi zor buda kuş ve kafes de çok kolay bitlenmeye sebep oluyor sadece yavru kuşlar için salma olarak düşünürsen 10 yavruyu rahatlıkla damızlık altı olana kadar tuta bilirsin ama eş olarak üretimde salma kullanacam dersem olmaz bunda
en.onemliside bu zaten gizel bi yere geldi konu duzenli olarak temizligini felan yapicam bunun altina tel izgara bide tava yapicam cekmece. bir nebze olsun temizlik icin sagindan solundan bir kac delik acsam panclarla 2 3 santim capinda sirkulasyon saglasa kurtarmazmi.sizin dediginizi cok iyi anladim icerde duragan bir hava olmayacak basık olmayacak.

en.onemliside bu zaten gizel bi yere geldi konu duzenli olarak temizligini felan yapicam bunun altina tel izgara bide tava yapicam cekmece. bir nebze olsun temizlik icin sagindan solundan bir kac delik acsam panclarla 2 3 santim capinda sirkulasyon saglasa kurtarmazmi.sizin dediginizi cok iyi anladim icerde duragan bir hava olmayacak basık olmayacak.
ancak söyle yaparsınız sadece arka tarafdaki ahsap kısım kalsın onun dışında sağ sola komple hazır tel çekersin ön taraf a da salmalar için ön tel yapan kafes firmalar var ölçüleri vermen yeterli hem yemlik suluk vs... sorunu olmaz hemde hava akımı kolay olur altta tepsi ve ızgara mutlak şart

Orta raf çıkıp tek göz bir dolap olacaksa 1 çift bakılır ancak. Tek gözde tek çift olur yani. Aynı gözde birden fazla çift ile üretim yapmanın birçok sıkıntısı olur ki onun içinde sizin dolabınızdan daha büyük salma gerekir zaten. Bu yüzden bence de yavru salması veya dinlendirilecek kuşlar için salma olarak kullanılabilir.

Yekpare 5 katlı metal kafesler var 100 tl ye satılan.
Onlardan al bir tane keyfine bak.
Elbette uğraşıp üretmek ortaya bir ürün çıkartmanın hazzı başkadır ama pek sağlıklı görünmedi gözüme.