Karadeniz Pet

Eş atma hakkında

mert17

Yeni Üye
Merhaba.. Erkek muhabbetime eş aldım ve 4 gündür bölmeli kafeste ayrı tutuyorum.Kaçgün geçtikten sonra aynı ortamda olmalılar ayrıca bu süre zarfında kızıştırıcı yemde vermem doğrumudur yumurta maması yapıyorum arada bir veriyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• thumbnail_IMG_9204.jpg
    thumbnail_IMG_9204.jpg
    163.8 KB · Görüntüleme: 14
  • thumbnail_IMG_9209.jpg
    thumbnail_IMG_9209.jpg
    247.7 KB · Görüntüleme: 16
  • thumbnail_IMG_9216.jpg
    thumbnail_IMG_9216.jpg
    204.5 KB · Görüntüleme: 14
  • thumbnail_IMG_9340.jpg
    thumbnail_IMG_9340.jpg
    257.2 KB · Görüntüleme: 15
15 gun ayri tutmaniz yeterli olur 11 gun sonra birlestirin yem kusmaya calisma beraber ayni tunekte yan yana durmaya calisiyorlar mi bir yemlige bir cay kasigi nijer ekleyebilirsiniz

15 gun ayri tutmaniz yeterli olur 11 gun sonra birlestirin yem kusmaya calisma beraber ayni tunekte yan yana durmaya calisiyorlar mi bir yemlige bir cay kasigi nijer ekleyebilirsiniz
Evet Ahmed bey hep yanyana duruyolar erkek dişiye mama kusuyo arada telin arasından.Mamasına bir çay kaşığı nijer atmıştım

Kuşları ayrı tutmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bölmeyi kaldırın ve tek tünek sistemi uygulayın. Bırakın kuşlar birbirleriyle ilgilensin. bakmayla bu iş olmaz.

Evde duran kuşun tek kafes içinde hakimiyet kurduğu için kafese yeni gelen bi kuşu dövmeye kalktığını sölemişti bi kuş üreticisi.Aslanın önüne yem atmak gibi olur diye.Bu yüzden alıştıra alıştıra eş tutmanın bu şekilde doğru oolduğunu söyledi coğu kuşçular fakat kaç gün ayrı kalır onu bilmiyorum.Siz direk kafesemi attınız

Ben direk aynı kafese attım ve şuan sarmaş dolaşlar, yem kusuyorlar vede kaşıyorlar. Yakındada çiftleşecekler inşallah. Erkeğin dişi kuşu dövmesi eğer dişi kuş yavru ise, 3-4 aylıksa döver. ama aynı yaşlarla olan kuşlar olunca dişi izin vermez dövmesine. hemde dişiniz kızgın bir dişi, DİREK BİRLEŞTİRİN

Evde duran kuşun tek kafes içinde hakimiyet kurduğu için kafese yeni gelen bi kuşu dövmeye kalktığını sölemişti bi kuş üreticisi.Aslanın önüne yem atmak gibi olur diye.Bu yüzden alıştıra alıştıra eş tutmanın bu şekilde doğru oolduğunu söyledi coğu kuşçular fakat kaç gün ayrı kalır onu bilmiyorum.Siz direk kafesemi attınız
Mert bey bir çok üreticinin ortak fikridir yenigelen kuşu ayrı tutmak ortam olsun eşi olsun kafesi olsun herşeye alışması 2 ay sürer

Ama yeni gelen kuş 15 gün ayrı tutulduğunda bir birleriyle tanışmış ve anlaşmaya başlamış olurlar

15 gün sonunda birleştire bilirsiniz

Bu 15 günlük sürede mama ve nijer vermekte doğrudur

Kuşlarınızda güzel maşallah diyelim hayırlısı olsun

İyi günler

samatyalı hobi amaçlı üretici

Kusu aldiniz belki hasta mikrop tasiyor hastalanicak saglikli kusunuzu bile kaybedebilirsiniz stresini atsin eve alissin riske gerek yok bana gore

Mert bey bir çok üreticinin ortak fikridir yenigelen kuşu ayrı tutmak ortam olsun eşi olsun kafesi olsun herşeye alışması 2 ay sürer

Ama yeni gelen kuş 15 gün ayrı tutulduğunda bir birleriyle tanışmış ve anlaşmaya başlamış olurlar

15 gün sonunda birleştire bilirsiniz

Bu 15 günlük sürede mama ve nijer vermekte doğrudur

Kuşlarınızda güzel maşallah diyelim hayırlısı olsun

İyi günler

samatyalı hobi amaçlı üretici
tamamdır çok teşekkür ederim yardım için