Karadeniz Pet

Eş tutma

Alen

Yeni Üye
cibili cibili şak şak

Son düzenleme:
Disi fena kizismis erkek disinin hareketliliginden korkuyor resmen :) erkek tuyde mi ? kizistirici yem mama verebilirsiniz yada iri kizgin bir erkekle degisin disi asiri hazir kafesiniz guzelmis genis ferah olculeri neler kendiniz mi yaptiniz maliyeti nedir paylasirsaniz iyi olur ve yuvaliga girmiyorsa disi yuvaligi yuksek bir noktaya kaldirin kontrol etmeniz kolay olacak sekilde iyi olur

lezzetli çipetpet

Son düzenleme:
Erkek yeni oldugu icin muhtemelen boylelermis ama alismaya baslamislar gidisat cok iyi masallah olacak bu iş:) mamaya devam edin nijeri cok vermeyin tuye girer bir yemlige bir cay kasigi yeterli olur

Ayırma yapmamın, erkeğin biraz yalnız kalıp kafese alışmasını ve hakim olmasını sağlamasını umuyorum. Böylelikle dişinin onu tünekten kovmasına müsade etmeyecektir.

Daha ne kadar ayrı kalmalarını tavsiye edersiniz? Erkek tahta kapıyı zorluyor dişinin yanına uçmak için. Dişi de demir tel kafesin tellerini çınlatacak şekilde kemiriyor.

10 15 gun derler beklemek herzaman iyidir sabirla bekleyen mukafatini alir insallah

İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Bu iki kuştan renk açısından ne tarz yavrular alma ihtimalim yüksek olur?

Videoları izleyip bunun gibi veya benim aklıma gelmeyen, gözüme çarpmayan herhangi bir konuda bir şeyler söylemek isteyen tecrübeli arkadaşlar, ustalar varsa yorumlarına minnettar olurum.

Bu iki kuştan renk açısından ne tarz yavrular alma ihtimalim yüksek olur?

Videoları izleyip bunun gibi veya benim aklıma gelmeyen, gözüme çarpmayan herhangi bir konuda bir şeyler söylemek isteyen tecrübeli arkadaşlar, ustalar varsa yorumlarına minnettar olurum.
Soy ağcı bilinmediği için renk tahmini zor olur hangi genlerin baskın olduğu bilinmiyor. Ama güzel kuşlar masallahı var.

Youtube'dan başka kuşların çiftleşme seslerini açtığımda ikisi de kur yapmaya başlıyorlar ayrı kafeslerden. Peki böyle sesler dinletmem çiftleşmeye teşvik eder mi?

Şu an bu durumdalar. Umarım yerleşimde bir sıkıntı yoktur.
Medya öğesini görüntüle 516

Son düzenleme:
Yavru sesi kur sesi ciftlesme izleten arkadaslarimiz var belki psikolojikman olumsuz etkilenebilirler suru psikolojisiyle uremeye daha yatkin oluyorlar genelde uc bes cift tavsiye ediyor tecrubeli arkadaslar

Bugün erkeğin çok fazla kur yapmadığını, uyuduğunu farkettim.

Sonrasında poposunda şöyle bir dışkı birikintisi vardı:
Medya öğesini görüntüle 523
Biraz peçete ile temizledim:
Medya öğesini görüntüle 518
Ardından lavaboda suyun altında yıkadım:
Medya öğesini görüntüle 521
Yıkadıktan sonra tüylerine bir miktar su geldiği için acaip şekile girdiler. Kuş kafesin içerisinde uçamamaya başladı:
Medya öğesini görüntüle 520Medya öğesini görüntüle 522Medya öğesini görüntüle 519
Acaba kuşta bir hastalık mı var? Veya tüye girme denilen olay mı başladı? Ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.

Üzülüyorum bu 3. denemem bir türlü düzgün bir kuş bulamadım. Bu kuşun da bir ayağında 3 parmak olduğunu farkettim. Kendimi kazıklanıyor gibi hissediyorum.

Nedir durumu, değiştirmeli miyim?

İshal olmus keske yikamasaydiniz silmeniz yeterli olurdu yikadiginiz icin ucamamistir sade aspur verin yenilen kazıklar tecrubeleri olusturacak alisirsiniz 450 tl ye aldigim kusu sadece 12 saat saglikli gorebildim oda tam saglikli degildi kafesin dibinde boyle yiye yyiye kaziklara alisiyor insan aldirmayin onlar kandirdiklarini sansinlar

İshal olmus keske yikamasaydiniz silmeniz yeterli olurdu yikadiginiz icin ucamamistir sade aspur verin yenilen kazıklar tecrubeleri olusturacak alisirsiniz 450 tl ye aldigim kusu sadece 12 saat saglikli gorebildim oda tam saglikli degildi kafesin dibinde boyle yiye yyiye kaziklara alisiyor insan aldirmayin onlar kandirdiklarini sansinlar

Cevap için teşekkür ederim. Bir hastalık gözükmüyor yani? Şuan tüyleri kurudu ve kafes içinde uçabiliyor. Rahatladım.

Aspur bu mudur? Kanarya yemi diye almıştım önceki hasta eş için.
Medya öğesini görüntüle 524
2 sabahtır havuç, irmik, bebe bisküvisi karışımı veriyorum. Çok iştahlı yiyor. Yarım yemlik bitiriyor. Almalı mıyım? Sadece aspur mu kalsın?

Aspur dogru ishali gecene kadar vermeyin sadece aspur yesin vitamin vermeyin

Normalde Sağ taraftaki vitamini kullanıyorum. Şimdi suyunu değiştirip sol taraftaki bağırsak ilacından koydum. Herhalde iyi gelecektir.
Medya öğesini görüntüle 525

Erkek kuşunuz henüz çok yeni olduğu için dişiye gerekli ilgili gösteremiyor.

Dişi kızışmış olduğu için erkeği rahat bırakmıyor.

Erkek kuşunuz ishal olmuş yikamaniz ishalin artmasını sağlayabilir.
Verdiğiniz mama ishalin devam etmesini sağlayabilir.

Suyuna kaynatılmış pirinç suyu koyun.
Haşlanmış patates ve aspur vermenizde fayda var.

Erkek kuşunuz henüz çok yeni olduğu için dişiye gerekli ilgili gösteremiyor.

Dişi kızışmış olduğu için erkeği rahat bırakmıyor.

Erkek kuşunuz ishal olmuş yikamaniz ishalin artmasını sağlayabilir.
Verdiğiniz mama ishalin devam etmesini sağlayabilir.

Suyuna kaynatılmış pirinç suyu koyun.
Haşlanmış patates ve aspur vermenizde fayda var.

Detaylı cevap için çok teşekkür ederim. Yıkadıktan sonra biraz saç kurutma ile kuruttum uzaktan, umarım bu da kötü bişey değildir.

Mamayı kestim, akıllı yemlikte sadece aspur bıraktım ve diğer yemlikte de kuş kumu var. Başka bir yemlikle haşlanmış patates vereceğim.

Bu sabahki durum:
Medya öğesini görüntüle 526
Hiç ellemedim, herhalde kendisi temizler. Ama dışkısı ilk geldiğinde katı iken de böyle poposunda birikiyordu hep. Bu bir hastalık mı bilmiyorum.

Geri