Karadeniz Pet

Eş ve çiftleşme

Kader

Meraklı Üye
1 yaşındaki erkek muhabbet kuşuma eş almayı düşünüyorum. Üretim amaçlı değil yani yavru istemiyorum sadece arkadaş amaçlı. Bu durumda ne yapmalıyım? Yani yuvalık takıp da yaptığı yumurtaları atıyım mı yoksa hiç takmıyım mı?

Bende erkek var yanında.yumurta olur sürekli atarsanız hem bence günah hemde hayvan sürekli boşa yumurta yapacak tekrar tekrar.daha erkek-dişi çiftim vardı ama yuvalık falan takmadım onlarda yumurtlamadı.küçük bir erkek alıp alıştırsanız belki olur.

Bence hiç bir şey almayın tek kalsın

Bende erkek var yanında.yumurta olur sürekli atarsanız hem bence günah hemde hayvan sürekli boşa yumurta yapacak tekrar tekrar.daha erkek-dişi çiftim vardı ama yuvalık falan takmadım onlarda yumurtlamadı.küçük bir erkek alıp alıştırsanız belki olur.
Yavru erkek alırsam çok hırpalamaz mı onu? Hem alıştırabilir miyim bilmiyorum.

Eş istiyor. Çok evcil değil petshoba geri versem gönlüm razı değil 1 senedir evde bizimle, yapamaz orda. Bu haline de üzülüyorum çiftleşmek istiyor belli.
O halde bir eş almalısınız

Yavru erkek alırsam çok hırpalamaz mı onu? Hem alıştırabilir miyim bilmiyorum.
İki kafes varsa önce ayrı kafeste aynı odada tutun 1 hafta kadar ve beraber salın sonra ikisini aynı kafese alın.bu şekilde yüksek ihtimal alışırlar ama siz çifleşmek istiyor demişsiniz o zaman dişi almak daha uygun olur.dişi alsanızda hemen anlaşmayabilirler.hastalık durumu olabilir.biraz şans işi.iki kafesinizin olması her açıdan iyi olur.hasta olması durumunda ayırabilirsiniz.yeni alınan kuştan emin değilseniz karantina süresini ihmal etmeyin.ben es geçmiştim yeni kuşum kuşuma soğuk algınlığı bulaştırmıştı.