Karadeniz Pet

Ekonomik Vitamin

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Başlıktada belirttiğim gibi hobi amaçlı tek kuş veya çift kuş besleyenler için ekonomik vitamin tavsiyeniz var mı ? Bebekler için kullanılan polivit şurup kuşlar için zararlı mı, kullanılabilir mi ? Probiyotik olarak laktoksuz kefir kullanılabilir mi ? Kullanılabilirse haftalık olarak ne kadar vermeliyiz ? Son olarak forumda ustalar tarafından bahsedilen elektrolit takviyesi nedir ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Polivit kullanılabilir. Bende de bulunuyor şuan ara ara kullanıyorum.

Probiyotik olarak uygun fiyatlı diazyme 256 ve probiacti bird var onları kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Elektrolit olarak ta ge oral kullanılabilir. Ben bir tek ishal durumlarında kullanıyorum. Eczaneden temin edebilirsiniz..

Başlıktada belirttiğim gibi hobi amaçlı tek kuş veya çift kuş besleyenler için ekonomik vitamin tavsiyeniz var mı ? Bebekler için kullanılan polivit şurup kuşlar için zararlı mı, kullanılabilir mi ? Probiyotik olarak laktoksuz kefir kullanılabilir mi ? Kullanılabilirse haftalık olarak ne kadar vermeliyiz ? Son olarak forumda ustalar tarafından bahsedilen elektrolit takviyesi nedir ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kefir ben önermiyorum kuşlara dokunuyor. Profesyonel bir probiyotik alıp kullanmanızı tavsiye ediyorum. Polivit kullanılabilir ben kullanıyorum, bir çok kişide kullanıyor zaten bir zararını görmedim. Elektrolit kuş ishal ise veya sıcak havalarda kuşta sıvı kaybı olduğu zamanlar veriliyor.

Vitamin olmazsa olmaz değil. Kaliteli bir mama kullanın. Kuşunuza haftada 1-2 gün sebzeli meyveli yeşillikli mama verin vitamin kullanmanıza gerek kalmaz. Bütün vitaminleri doğal vermiş olursunuz ;)

Polivit kullanılabilir. Bende de bulunuyor şuan ara ara kullanıyorum.

Probiyotik olarak uygun fiyatlı diazyme 256 ve probiacti bird var onları kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Elektrolit olarak ta ge oral kullanılabilir. Ben bir tek ishal durumlarında kullanıyorum. Eczaneden temin edebilirsiniz..

Hocam poliviti ne miktarda katıyorsunuz suluğa ? Haftada bir versem sorun olmaz heralde

polivit röhnfried gerwit in yerini tutarmı çok büyük fark varmı arada?

Gerwit - w nin yerini tutmaz tabi ki de :) :D.
Gerwit - w piyasadaki en iyi multivitaminlerden birisidir. Fiyatı da çok iyidir :D
gerwit in 500 ml olanı çok pahalı tek kuş var zaten 100 ml olanıda bölünmüş olarak satılıyor ne kadar güvenilirki? tarihi belli değil ne koşullarda aktrılmış belli değil kafamı karıştırdı orası

Gerwit - w nin yerini tutmaz tabi ki de :) :D.
Gerwit - w piyasadaki en iyi multivitaminlerden birisidir. Fiyatı da çok iyidir :D

İthal ürünler gerçekten çok pahalı. 2 kuş için kapalı paket ürün hem çok fazla hemde pahalı Bölünmüş olanlarada güvenilir bulmak zor. Bana denk gelmedi arsız bi kuş yediğime içtiğime saldırsın. Yemi bile zor beğendiriyoruz. Verdiğim meyveleri yumurtaları yeseler doğal vitaminlerini alcaklarda nerdeee kafese koyduğum gibi geri alıyorum umursamıyorlar.

gerwit in 500 ml olanı çok pahalı tek kuş var zaten 100 ml olanıda bölünmüş olarak satılıyor ne kadar güvenilirki? tarihi belli değil ne koşullarda aktrılmış belli değil kafamı karıştırdı orası

Alta videosunu ekliyeceğim. Bu adamda neredeyse her markanın ithal ürünü vardır kendisiyle iletişime geçebilirsiniz. Videonun içinde tel no veriyorlar. Bölünmüş olarak ufak şişelerde satıyor bir çok ürünü. Şunuda ekliyim ben henüz birşey almadım kendisinden ama güvenilir birisine benziyor.

Bilinen bi. Siteden alırsanız daha iyi olacaktır.

İthal ürünler gerçekten çok pahalı. 2 kuş için kapalı paket ürün hem çok fazla hemde pahalı Bölünmüş olanlarada güvenilir bulmak zor. Bana denk gelmedi arsız bi kuş yediğime içtiğime saldırsın. Yemi bile zor beğendiriyoruz. Verdiğim meyveleri yumurtaları yeseler doğal vitaminlerini alcaklarda nerdeee kafese koyduğum gibi geri alıyorum umursamıyorlar.
Aynen, ithal ürünler pahalı. Verdiğiniz sebzeleri meyveleri yemiyorlarsa, multivitamin takviyesi yapmak zorunlu oluyor.

Geri