Karadeniz Pet

Elimi ısırıyor

Burak Palabıtık

Yeni Üye
Muhabbet kuşum dişi.Petshop cuya sordum dişi kul ısırır dedi.Elimi kafese sokup bekledim ısırdı.3 haftadır yapıyorum.Tepkisiz kalıyorum fakat hala ısırıyor.Ve elimi çok acıtıyor.Elime herhangi bir şey geçirmelimiyim ve ısırmaması için ne yapmalıyım?

Hocam elinizle beslemeye çalışın. Dişi kuşların eğitimi biraz zahmetli oluyor. Ani herket etmeyin elinizi kafese koyun ama kuşa yaklaştırmayın öncelikle elimizden korkmaması lazım. Elinden sonunda pes edecektir merak etmeyin :)

Sabırla bekleyin etki etmediğini anlayınca bekleyin eğer aciyinca elinizi çekip bagirirsaniz yapmaya devam eder

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elinize eldiven giyin, nalburlarda satılan iş eldivenleri olabilir.
Isırdığında tepki vermeyin.
Kafeste değil, kafes dışında eğitmeye çalışın.
Önce bulunduğunuz odayı ayarlayın, gerekli güvenlik önlemlerini alın. Perdeleri örtün, aynaları kaldırın veya üzerini örtün. Konabileceği çok yüksek yerler olmasın, siz yorulursunuz. Çok sakin ve yavaş hareketlerle her gittiği yerde parmağınızı karnına doğru götürerek çıkmasını sağlayın. Isırarak kaçma durumu olabilir. Bıkmadan onlarca belki de yüzlerce defa bunu yapmanız gerekiyor. Parmağıma çıkmıyor diye pes etmeyin, bir defa çıktı yeter demeyin, bunun için en az bir saatinizi ayırın. Defalarca parmağınıza çıkmasını sağlayın. Bir elinizde yem bulundurup her parmağınıza çıkışında birkaç tane yemesine izin verirseniz daha sağlıklı olur.

Geri