esin.

Profesyonel
23 Eyl 2018
255
23
28
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
1 yıldan fazla süredir beraber aynı kafeste duran eş diye aldığımız kuşlarımız var. Çiftleşme hiç olmamıştı ve erkek sandığımızda yumurtlamaya başladı. Yumurtanın üzerinde ip şeklinde bir şey var ve en son çok küçük çıkarmış. Yumurtayı dişide yaptığı için bilememiştik. Erkek/dişi papağan sesi açıyorum tepki vermiyor. Erkek nasil yumurtlayabilir çözemedim. Acaba dişi mi? Nasıl anlayabilirim bunu? Dişiyse aynı kafeste kalmaları doğrumu?
20191014_160757.jpg

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
9,966
2,344
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Erkekler yumurtlamaz, dişiler yumurtlar.

• Beğen
Tepkiler: esin.

esin.

Profesyonel
23 Eyl 2018
255
23
28
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Erkekler yumurtlamaz, dişiler yumurtlar.
İnternette dişi veya hem dişi hem erkek olabileceği yazıyor yumurtladığında. Üretimden aldım ve veren kişi altına bakıp erkek diye verdi. Dişi bir süredir onun poposunu kaşıyordu çiftleşeceklerini bekliyorduk ama nasıl oldu anlamadım. 1 yıldır çift kuş besliyoruz sanıyoruz...

MehmeTR

Süper Üye
11 Eki 2019
186
66
28
28
Kocaeli / Gebze
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Uğraşıyor bilim adamları ama bakalım oda olur erkeklerde yumurtlar yakında:)

• Beğen
Tepkiler: hatice1 ve esin.

ERDEN Gncr

Süper Üye
12 Eki 2018
126
36
28
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Bizim albino sultana da herkes erkek dedi sonunda dişi çıktı. Şimdi 2. Ağız yumurtaları var bir tanede yavru büyüttü. Blue çağında farklı eğilimleri oluyor belkide :)

• Beğen
Tepkiler: esin.

esin.

Profesyonel
23 Eyl 2018
255
23
28
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Uğraşıyor bilim adamları ama bakalım oda olur erkeklerde yumurtlar yakında:)
Şuan böyle bir şey mümkün olmadığına göre 2 dişi kuş almışım o zaman. :rolleyes: Şüphe vardı ama görünüşünü erkeğe benzetiyordum yalnız dişiden daha çok korkuyor her şeyden.

esin.

Profesyonel
23 Eyl 2018
255
23
28
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Bizim albino sultana da herkes erkek dedi sonunda dişi çıktı. Şimdi 2. Ağız yumurtaları var bir tanede yavru büyüttü. Blue çağında farklı eğilimleri oluyor belkide :)
İki dişi olması kötü oldu ya. Bizim diğer dişinin boş yumurtaları fazla geliyordu bana şimdi bu da başladı. Ama Erkek olmadan yavru olmuyor diye biliyorum aslında. Napacağım ben şimdi ikisiyle :D yumurtalarıda normal görünmüyor ki...

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
11,375
951
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
İki dişi olması kötü oldu ya. Bizim diğer dişinin boş yumurtaları fazla geliyordu bana şimdi bu da başladı. Ama Erkek olmadan yavru olmuyor diye biliyorum aslında. Napacağım ben şimdi ikisiyle :D yumurtalarıda normal görünmüyor ki...
iki damat alabilirsiniz :)