Karadeniz Pet

Es tuttumu tutmadi mi?

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar. Beyaz erkek kisima bir disi almistim ilk gunler iyi gibiydiler ama simdi disi saldirganlasti. Surekli erkegi gagalayip yanindan kovaliyor. Sizce disiyi iademi etmeliyim. Yaklasik 15gun falan oldu alali. Disardada erkek surekli kovaliyor o kaciyor. Ama catisma yasanmiyor. Amacim illa uretmek degil ama kavgada etmeseler iyiydi. Fotoda gordugunuz gagayla kacirma icin hamle yapiyor

Ekli dosyalar

• 8D319784-3014-44D7-AF7A-90CA83E35845.jpeg
    8D319784-3014-44D7-AF7A-90CA83E35845.jpeg
    109.9 KB · Görüntüleme: 19
  • D829A37D-B012-4AFA-AA1A-75B2464B0C7C.jpeg
    D829A37D-B012-4AFA-AA1A-75B2464B0C7C.jpeg
    103.5 KB · Görüntüleme: 19
Kuşunuzu alalı daha 15 gün olmuş, ortama alışma süreci vs. derken gerilmiş olabilir. Sakın petshopa geri vermeyin. Kuşunuzun psikolojisi bozulur, ekstra stres olur Allah korusun ölüme kadar gider. 15 gün eş olduklarını anlamak için çok kısa bi süre. Bazı kuşlar hemen eş tutar bazıları aylar sürer, siz gözlemlemeye devam edin. Baktınız aşırı derecede kavga olur kafeslerini ayırırsınız ama sakın geri vermeyin.
Benim düşüncelerim bu yönde :)

Tesekkur ederim. Cevabiniz icin. Uretimciyle konistum. Yuvalik tak dedi. Yuvalikli bir kafes imal etmistim ona gecirdim. Bugun hic kavga olmadi. Bakalim dedginiz gibi ins. Hersey iyi olur

Rica ederim. Dediğiniz gibi inşallah her şey yolunda gider :)

Yem kusma, birbirlerinin kafasını kaşıma, yan yana tünekte uyuma gibi davranaışları varsa eş tutmuşlardır büyük ihtimalle. Kendilerini hazır hissettikleri zaman yavru yaparlar diye düşünüyorum.

kafrsten çıkarma ve yuva tak 1 aya eşleşmezlersse postala

Yem kusma, birbirlerinin kafasını kaşıma, yan yana tünekte uyuma gibi davranaışları varsa eş tutmuşlardır büyük ihtimalle. Kendilerini hazır hissettikleri zaman yavru yaparlar diye düşünüyorum.
Gece birlikte uyumuyorlar ama disi genelde gun icinde bile uyuyor. Hastaligi yok gibi disinin. Erkek sanirim yem kusuyor. Kafa kasima yapmiyorlar.
kafrsten çıkarma ve yuva tak 1 aya eşleşmezlersse postala
Kafesten cikariyorum. Artik dikkat ederim. Yuvalik var ama disi hic yaklasmadi bile. Postalama olayi biraz sikinti 5yasinda cocugumuz var. Bagli biraz hayvanlara gittigini gormek istemez. Beklyecegiz artik olmadi 1cift ilave olarak alcaz.