Karadeniz Pet

Et beni mi?

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
IMG_1264.JPG
IMG_1269.JPG
IMG_1258.JPG
Merhaba arkadaşlar, 40 gün kadar kuşlarımdan ayrı kaldım. Bugün kavuştuk. Dişinin gaga kenarında et beni gibi bir parça çıkmış. Ayrıca gagası da pek iyi görünmüyor. Özellikle bu gaga çevresinin temiz, sağlıklı hale gelmesi için ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_1269.JPG
    IMG_1269.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 62
Aynen,mantar.Günde 2 kez vazelin sürün.Ya da mantar kremi "trosyd".Bi süre sonra kuruyup düşecek o.Mantar hijyen eksikliğinden olur yalnız.Kafes ve kafes materyalleri temizliğine daha dikkat ederseniz iyi olur.

Aynen,mantar.Günde 2 kez vazelin sürün.Ya da mantar kremi "trosyd".Bi süre sonra kuruyup düşecek o.Mantar hijyen eksikliğinden olur yalnız.Kafes ve kafes materyalleri temizliğine daha dikkat ederseniz iyi olur.
Teşekkürler. Gelir gelmez tünekleri yıkadım zaten. Kirli olduklarını düşünerek sirkeli su püskürttüm biraz da. Kafesi tamamen yıkayıp vazelin deneyelim bakalım.

Vazelini gagasına süreceğim ya, olur da yanlışlıkla ağzının içine değerse zarar görür mü kuş?

IMG_1293.JPG
Sanırım gaga ve o ben gibi parça temizlendi ama bu defa da gözü kızarmış. Vazelini gözüne mi değdirdi acaba, neden böyle olmuş olabilir?

bence mantar biraz ilerlemiş ve göz çevresinede yayılmış gibi tedaviye devam

bence mantar biraz ilerlemiş ve göz çevresinede yayılmış gibi tedaviye devam
Eğer durum bu ise gözdeki kızarıklığa da mı sürmek gerekecek?
Birkaç kişi fikrini söylese keşke.

bak kardeş durum şuki mantar göz çevresinede ilerlemiş göze değdirmeden tedaviyi o bölgeyede uygula derim ben

Geri