Karadeniz Pet

Evcillerinizin Yanında Sigara İçerseniz

• Konbuyu başlatan kanceza
  • Başlangıç tarihi
K

kanceza

Guest
Geçen gün bi arkadaş Özel mesaj yolu ile sormuştu evcillerimizin yanında sigara içersek her hangi bi sorun olurmu diğe bende bilgililendirmek amacı ile bi konu açmak istededim

muhabbet kuşları ve papağanlar yanında sigara içerseniz zamanla nikotine bağımlı oluyorlar ve sağlığa aşırı zarar veriyor. Tüy yolma nedeni olarak ilk sırada geliyor. Ne yazık ki, böyle bir durum ortada var ise bu ancak endoskopi ile ortaya çıkıyor. Eklediğim resimde endoskopi de solunum sisteminde nikotinden oluşan siyah noktalar görünüyor. İkinci resimdeki Jako'nun yanında bir kaç sene sigara içilmiş.
15135909_1152886074788072_2678012879027305782_n.jpg
15181208_1152886088121404_3433568860126734008_n.jpg

:(

Sigaradan ve dumanını açık havada bile olsa sakınmayandan ciddi nefret ediyorum. Sokakta yürürken ağzının pisliğini üzerimize üfleyen, çoluk çocuk varsa onlara bari dikkat etmeden havamızı zehirleyen insanlardan süs olsun diye aldığı hayvanı umursamasını beklemem zaten.

Merhabalar yaklaşık 2 yıldır bu muhabbet kuşu yanımızda salonda tutuyoruz ve ne kadar iyi havalandırsakta evi , sigara dumanına maruz kalıyor.Kuşun yerini değiştircem başka odaya alcam ancak yaklaşık 6-7 aydır bu şekilde kuyruğu sallanıyor nefes alırken ve bana biraz hızlı nefes alıyor gibime geldi.Canlılığı gayet yerinde hareketli ve eskisi gibi bol bol şakıyor konuşuyor.Ayrıca ishali vardı suyuna 3 damla sirke koydum düzeldi.Bulunduğum semtte kuştan anlayan veteriner yok.Lütfen sadece veteriner hekimler yardımcı olsun.Video linki aşağıdadır.Başka açıdan veya başka şekilde video isterseniz çekip onuda yüklerim.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Geri