Karadeniz Pet

Eve yeni gelen muhabbet kuşu için bilinmesi gerekenler

Teşekkürler mesajınız ve linkleriniz için.
İnanın çoğu sayfayı videoyu izledim. Konuda da yazdığım gibi diğer kuşum 3 senedir bizimle. O yüzden ilk geldiğinde nasıl davranacağımı, nasıl alıştıracağımı da hep araştırarak öğrendim,uyguladım ve başarılı oldum. Ama bu yeni misafirimiz farklı geldi nedense. Diğeri de ilk geldiğinde korkardı ama 1 haftada alışmaya başlamıştı. Bu öyle değil, kafese yaklaş hemen en köşede siniyor, içeri el alıştırması yapınca biraz daha sakinleşti gibi ama henüz güvenip te tam gelmiyor, bazen tek ayağı kafeste diğer ayağı elinde öyle tetikte duruyor. Kafes dışından konuşmalarda cevaplar verip alışması lazım, yemek uzatınca merak edip gelmesi lazım ama gözleri kapatıp uyuyor gibi yapıyor, uzaklaşınca başlıyor hareketlere.

Home office olduğumuz için sürekli aynı salondayız bize fazlasıyla alışması gerekiyordu. 2 kafes te aynı salonda olduğu için sanırım birşeyleri yanlış yapıyoruz, diğeriyle arkadaş olup bize yanaşmıyor olabilir. O yüzden bilen arkadaşlara danışmak istemiştim.
Bazı kuşların karakteri o şekilde olabiliyor. Diğer kuşu göre göre ve zaman içinde alışabilir. Benim sonradan aldığım kuşta ilk kuşum gibi alışmadı bana. Dediğiniz gibi diğer kuşla arkadaş olduğu için insanlara çokta yanaşmıyor olabilirler. Üstteki arkadaşın dediğini yaparsanız daha çok yardımcı olurlar.

Geri