Karadeniz Pet

Forpus papağanı bakımı hakkında

Muhabbetuna

Meraklı Üye
Merhabalar 10 senedir bir muhabbet kuşum vardı. Yakın bir zamanda vefat etti. Forpus papağanı beslemek istiyorum şimdi. Aklıma takılan birkaç soru var.
1- çift olarak alsam olur mu çünkü yalnız kalsın istemiyorum. Bana alışırlar mı çift olarak?
2- forpus beslemek zor mu?
3- Tüm vitamin ve probiyotiği tek bir beslenme ile alsın diye pelet yem kullanmak istiyorum. versele laga nutribird g14 pelet yem forpus için uygun olur mu?

Pelet olarak Versele Laga B14 verilebilir, C15 taneleri iri olduğu için robottan geçirmek gerekebilir, Energy cube'un da taneleri iri sanırım onu da küçülterek verebilirsiniz.
Peki siz versele laga nutribird mü tavsiye edersiniz yoksa versele laga loro porque pelet tohum karışık premium serisini mi?

Loro porque yi kullanmayı düşünüyorum baya önerildi lakin denemedim henüz ancak kullanınca yorum yapabilirim.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Son bir sorum olacaktı. Bu loro parque serisinin üzerinde cennet papağanı resmi ve sultan papağanı resmi olan iki seçeneği var. Hangisi daha uygun olur forpus için? Forpuslar sultanlar gibi mi yoksa cennetler gibi mi besleniyor?

Benim bir cift forpusum var. 9 ayliklar. Forpuslar cok akıllı ve eglenceli kuslar. Bakimi zor degil. Yem konusuna gelince cok seciciler aldiginiz hic bir paket yemin tamamını yemiyorlar hep bi kisim ziyan oluyor. Siz kendiniz karisim yapsaniz daha iyi. En cok kenevir seviyorlar o da pahali oldugundan yemlerin içinde cok az oluyor. ak darıyı hic yemiyorlar.brrn yemjn yanjnda rasyon marka pellet yem veriyorum ama pek de sevmiyorlar 2 aydir sadece elimle erkege zorla yediriyorum. Cift alacaksaniz ayni anda alin. Tek olan forpus size alisirsa cift beslemek zor oluyor. Cok kiskanc hauvanlar sizi kıskanabiliyorlar.