Karadeniz Pet

(fotoğraflı)Kuşum çok halsiz neşeliydi birden halsizleşti

KusTedavi81

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 5 saat önce neşeliydi normalde kafese yaklaşınca direkt olarak kapıya yanaşırdı elimi uzatınca ısırırdı şimdi ise tepki vermiyor.Kızıştırıcı yem koymuştum 10 15 tane ve lusty bird climatic kuş spreyi sıkmıştım yan etki yapmış olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20181101_194853.jpg
    IMG_20181101_194853.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20181101_194511.jpg
    IMG_20181101_194511.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20181101_194853.jpg
    IMG_20181101_194853.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 21
Kızıştırıcı yem dediğiniz nedir? Kapalı pakette satılan markalı yemlerden kullanın onlar zaten çok tohumlu oluyor ve kuş her tohumdan faydalanabiliyor. Vitakraft,quik gibi. Kuş spreyi ben kullanmıyorum açıkçası, kafes temizliğini düzenli yapın, banyoluk takın kuşunuz yıkansın. Şimdilik kuşa taze meyve sebze verin. Dediklerimi dikkate alın. İlginizi eksik etmeyin.

Kızıştırıcı yem dediğiniz nedir? Kapalı pakette satılan markalı yemlerden kullanın onlar zaten çok tohumlu oluyor ve kuş her tohumdan faydalanabiliyor. Vitakraft,quik gibi. Kuş spreyi ben kullanmıyorum açıkçası, kafes temizliğini düzenli yapın, banyoluk takın kuşunuz yıkansın. Şimdilik kuşa taze meyve sebze verin. Dediklerimi dikkate alın. İlginizi eksik etmeyin.
Havalar soğudu yinede banyoluk takayım mı?Şu an neşelendi tekrar yem yedi galiba acıkmış

Kuşunuz ceryanda kaldıysa biraz hareketsiz kalabilir yada yedi yem su vb gibi kafeste her zaman blok taş mineral olsun kalamar Gaga ve bol bol çeşitli yemler arada 1 haftada 2 kez falan taze sebze Kıvırcık, kızıştırma için havuç gibi yiyecekler verebilirsiniz eğer oda sıcaklığı sabit ise banyolumun takın lakin değilse sprey ile 3/4 kez sıkın yeterli olacaktır.

bence bu dönem banyoluk takmayın,2 haftada bir sprey sıkın,ama sonrasında hawluya sarın üşüolar cünkü az bi fısla da..gaga tası,marul we bence arada galete kafese koyun kafese cünkü bişiler kemirmek istiolar normal bişi..hatta dal darı alabilirsiniz,bu da hoşlarına gider uğras olur onlara

Geri