Karadeniz Pet

Göz rengi değişti ve göremedi?

a.cakir

Yeni Üye
(Kusura bakmayın biraz uzun ancak olayı tam anlatmak istedim)
Arkadaşlar şuan saat gece 04.20 az önce garip birşey oldu. Kuşlarım yan odada duruyordu. Bir bağırma sesi duydum. Acaba yanlış mı duydum dedim ama yinede gittim baktım. 2,5 aylık erkek kuşum tellere yapışmış korkmuş bariz belliydi. Normalde elime gelirdi hemen, telden zor aldım. Işığı yakınca göz renginin değiştiğini farkettim. Gözünün iris çevresi gri renk olmuş. kuşa elimi yaklaştırıyorum kafasını bile oynatmıyor. Görmüyor mu diye elimle vurur gibi yapıyorum hızlıca, ürkmüyor bile görmediği belli. Parmağımı neredeyse gözüne sokacağım ama kapatmıyor. Yanıma aldım aradan 5-10 dk geçti göz rengi tam kararmasa da rengi koyulaştı tekrar ve görmesi normale döndü gibi elimden pc nin üstüne atladı. Ancak gözünde biraz grilik kaldı belli oluyor. Benim bildiğim kuşların göz rengi 1 yaş civarında beyazlaşır. Henüz 7 aylık dişi kuşumunki karayken 2,5 aylık kuşun göz rengi açılması garip geldi. Birde görememe olayıyla birleşince korkuttu. Sizce durum nedir? Böyle bir olayla karşılaşan oldu mu?

Kuşun görmesinde şuan sıkıntı yok gibi ancak hala gözündeki gri kısım fark ediliyor. Bilgisi olan var mı? Normal mi? cevaplarınızı bekliyorum.

Geri