Karadeniz Pet

Güzel bir paylaşım

Erdem AYGÜL

Paylaşımcı Üye
Youtubeda gezinirken gördüm uzun bi video ama sıkılmadan izledim dikkatimi çeken adamın hazırladığı mamaya toprak eklemesi oldu bir de vitamin kullanmıyor onun yerine limon ve portakal suyu koyuyor sularına ozendim valla bi sürü kus var :D

Bu adam dünyanın en iyi üreticilerinden ve kendine özgü doğal yöntemleri var. Kuşlarıda baya iyi kafesleri büyük.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu adam dünyanın en iyi üreticilerinden ve kendine özgü doğal yöntemleri var. Kuşlarıda baya iyi kafesleri büyük.

Bende bi kac sey öğrendim sayesinde bal koyucam haftada 1 2 kere ahşap folluk kullaniyor bir de dikkatimi çeken kuşlara kaya tuzu yalatıyor zararlı diye bilirdim

Bende onu farkettim ama heralde kullandığı tuz farklı. Balı bende koymaya başladım ama tuz mevzusu takıldı kafama

Videoyu tamamen izleyemedim ama kaya tuzuna benzettiğiniz şey hakkında şöyle bi yorumum var.
Muhabbetlerin tuz içeren ürünleri tüketmesi yasak ,evet.Ama sürekli iyotsuz ürünler tükettiklerinden bi süre sonra tiroid rahatsızlıkları olabiliyor kuşlarda.Hatta bilinmeyen ama en sık rahatsızlardan biri guatr bu hayvanlarda.Bu yüzden iyotlu ürün takviyesi yapılabilir ara ara.O videodaki ürün iyotlu tuz ya da iyotlu kaya tuzudur muhtemelen(normal tuz değil).Ben de trixie'nin iyotlu blokunu bulunduruorum kafesimde.Umarım işe yarıodur:)

B
Bende onu farkettim ama heralde kullandığı tuz farklı. Balı bende koymaya başladım ama tuz mevzusu takıldı kafama doğru eleştirmenler hakkında verdiği bil

Blok halinde kaya tuzu mineral açısından faydalı olduğunu ikna ediyor
Videoyu tamamen izleyemedim ama kaya tuzuna benzettiğiniz şey hakkında şöyle bi yorumum var.
Muhabbetlerin tuz içeren ürünleri tüketmesi yasak ,evet.Ama sürekli iyotsuz ürünler tükettiklerinden bi süre sonra tiroid rahatsızlıkları olabiliyor kuşlarda.Hatta bilinmeyen ama en sık rahatsızlardan biri guatr bu hayvanlarda.Bu yüzden iyotlu ürün takviyesi yapılabilir ara ara.O videodaki ürün iyotlu tuz ya da iyotlu kaya tuzudur muhtemelen(normal tuz değil).Ben de trixie'nin iyotlu blokunu bulunduruorum kafesimde.Umarım işe yarıodur:)
Blok halinde kaya tuzu bende koyucam canı istediklerinde yalasınlar :) çok fazla yalarlarsa kaldırıp haftada 1 veya ayda 1 veririm

Türkçesini izlemek isteyen olursa
doğru eslestirmeler hakkında da güzel bilgiler var

Onların da iyotsuzu oluyor işte.Ondan uzun uzadıya yazdım."İyotlu kaya tuzu" diye belirtmeyi ihmal etmeyin illa alacaksanız