Karadeniz Pet

Gece Işık Problemi

Taner yurttaş

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşları pvc boxa koydum yahu gece önce boxların ışığını kapatıyorum. Sonra 1 saat sonra odanın ışığını kapıyorum.( odada gün ışığı alamıyor ebeveyn banyosunda bakıyorum)

ışık kapanınca erkek çıldırıyo tellerin en üstüne tırmanıyor, tekrar ışığı açıyorum, yerine geçiyor, ışığı kapıyorum tekrar aynı, sonra sarı bir gece lambası takıyorum oda ışını ortuyorum yine aynı tele tırmanıyo, bazende yavruluğa dalıyor.
Yani zaman ayarlı bir sistem kullanmak istemiyorum. Ama bir sürü kuş üreten arkadaş var gece ışıkları kapatıp gidiyo sorun yok hep benim şansıma mı bu ki bendekiler ışığı kapattığım gibi durmuyor

Yani nasıl bir çare bulacam çözemiyorum

Kendini tam güvende hissetmiyor demekki tekrar gözden geçirin neyden rahatsız olabilir diye. Benim kuş bebekken her gün öyleydi bir kaç kere artık alıp dışarda uyutup yerine koymuslugum var uyuyamiyordum rahat gece bi uyaniyodum tellere yapısmis duruyor. Dedigim gibi huzursuz olduğu bir şey vardir ben sürekli yer ve ışık orani değiştire değiştire alıştık artık.

Siz kapatın tele çıksada ilerleyen zamanlarda tüneklerde duracaktır

Arkadaşlar kuşları pvc boxa koydum yahu gece önce boxların ışığını kapatıyorum. Sonra 1 saat sonra odanın ışığını kapıyorum.( odada gün ışığı alamıyor ebeveyn banyosunda bakıyorum)

ışık kapanınca erkek çıldırıyo tellerin en üstüne tırmanıyor, tekrar ışığı açıyorum, yerine geçiyor, ışığı kapıyorum tekrar aynı, sonra sarı bir gece lambası takıyorum oda ışını ortuyorum yine aynı tele tırmanıyo, bazende yavruluğa dalıyor.
Yani zaman ayarlı bir sistem kullanmak istemiyorum. Ama bir sürü kuş üreten arkadaş var gece ışıkları kapatıp gidiyo sorun yok hep benim şansıma mı bu ki bendekiler ışığı kapattığım gibi durmuyor

Yani nasıl bir çare bulacam çözemiyorum
Pvc boxta nasil kus hocam?Pvc box hayvana iskence gibi geliyor bana

• Beğen
Tepkiler: Kca
benimkini kafese zor sokuyoruz bi de pvc falan tövbe durmaz zaten
Bu canları sahipleniyorsak her türlü konforlarını düşünmemiz lazım . Kafese girmeyi istemeyen canları tutup bir de pvc boxlara hapsetmek benim gözümde çukura gömmek ile eşit durumda .
millet ben kus besliyorum kus yetistiriyorum diye dolanmak icin is yapiyor.gerci o iside yapamiyorlar ama neyse.yani merak ediyorum kus nasil rahat mi o kutularda diye dusunen varmi?

millet ben kus besliyorum kus yetistiriyorum diye dolanmak icin is yapiyor.gerci o iside yapamiyorlar ama neyse.yani merak ediyorum kus nasil rahat mi o kutularda diye dusunen varmi?
Neyse yormayın bence kendinizi, herkes aynı duyarlılıkta olmuyor. Ben yukarıya da yazdım diğer kuşlarımda hiç böyle bir şey yasamamistim ama suan da kuşum olan badem hanim gece uyuyamiyör korkuyor diye kalkar onu sakinleştirir uyutur öyle uyurdum kaç kere üstümde uyuyakalmisiz herkesten bekleyemeyiz bunları duyan deli der ama benim içim rahat etmiyordu. Tırnaği takılır diye tul bile örtmuyorum sevmiyor zaten diye ki annem temizlik hastası her gün ev supuruyorum sırf o yüzden. Bu içten gelecek bişey yani.

Geri