Karadeniz Pet

Gerçekten yabani

Reyes

Meraklı Üye
Arkadaşlar 5 gün önce 3-4 aylık bir dişi kuş almıştım petshoptan 5. Gün sonunda el egzersizlerine devam ederken yine hiçbir galibiyet elde edemedik birkaç defa yorulduğu için kondu elime onunda çok feci ısırmaya başladı neyse şuan parmağımı tünek şeklinde yapınca koparircasina ısırma eğitimine kadar geldim :) onceden oda yoktu direk kaçış vardı:) ama gerçekten çok vahşi canımı çok yaktı. Önerimiz nedir bu ısırma icin ben parmağımı tünek şeklinde yapınca muhtemelen bu isirmalar olacak bunun kanaatindeyim ama ele alışması için çok uzun bir sürenin geçmesi mi gerekiyor çünkü gerçekten çok yabanice ısırıyor yoksa bu boyle kalmayıp ısırması iyiye delaletmi bir yerde yanlış yapıyorsan düzeltelim bari

Isırdığında tepki göstermeyin. 5 gün henüz çok yeni zamanla alışacaktır merak etmeyin. İlginizi ve sevginizi hiç eksik etmeyin.

Isırdığında tepki göstermeyin. 5 gün henüz çok yeni zamanla alışacaktır merak etmeyin. İlginizi ve sevginizi hiç eksik etmeyin.
Yok hocam tepki göstermiyorum zaten ne olacak 10 saniye canım yansa:) hani ben yanlış bişey yapmayayi. diyorum durduk yere ısırmayan hayvanın içinden bir canavar çıkarmayım diye öğrenmek istedim aslında :)

Yok hocam tepki göstermiyorum zaten ne olacak 10 saniye canım yansa:) hani ben yanlış bişey yapmayayi. diyorum durduk yere ısırmayan hayvanın içinden bir canavar çıkarmayım diye öğrenmek istedim aslında :)
Benim kuşum tam olarak 20 gün sonra yabaniliği atıp üstümüze gelmeye başladı.Sabredin 2 3 hafta kadar zaman verin.Yorulduğu için değil de alıştığı için kafeste parmağınıza geldiğinde dışarı bırakın.Yoksa ürküp duvarlara çarpabilir.

Benim kuşum tam olarak 20 gün sonra yabaniliği atıp üstümüze gelmeye başladı.Sabredin 2 3 hafta kadar zaman verin.Yorulduğu için değil de alıştığı için kafeste parmağınıza geldiğinde dışarı bırakın.Yoksa ürküp duvarlara çarpabilir.
Ben şimdiden bırakıyorum hocam zaten çok fazla dolaşmıyor odada yatağıma konuyor orayı didikliyor oradan uçuyor askiligima konuyor orada biraz oyalanıyor öyle yani kafesten zor çıkarıyorum :) konuşması içinde çabalıyorum ohretebilirsem ne mutlu öğrenmesede ne yapalım uğraştı olmadık deriz :) yanıma yaklaşıyor onda problem yok sadece elden koldan korkuyor onunda bugün atlatmasakta yinede mutlu oldum yorgunluktan geldiğini elime bilsem dahi :)

Ilgiye devam ayni bu sekilde ilerleyin genellikle kuslarin karakterine bagli :) nane yapragi ile kandirabilirsiniz marul kivircikda olur fakat onlari fazla vermeyin

Ben şimdiden bırakıyorum hocam zaten çok fazla dolaşmıyor odada yatağıma konuyor orayı didikliyor oradan uçuyor askiligima konuyor orada biraz oyalanıyor öyle yani kafesten zor çıkarıyorum :) konuşması içinde çabalıyorum ohretebilirsem ne mutlu öğrenmesede ne yapalım uğraştı olmadık deriz :) yanıma yaklaşıyor onda problem yok sadece elden koldan korkuyor onunda bugün atlatmasakta yinede mutlu oldum yorgunluktan geldiğini elime bilsem dahi :)
İlgiye devam karşılığını alırsınız:) Ben keşke üstümden gitse de bir yerlerle oynasa diyorum.henüz 10 aylık 30 kelime kadar konuşuyor ve de hani karşılıklı olarak söylediğim şeyin aynısını aynı anda tekrar ediyor. Her şeyin başı ilgi alaka sevgi:)

Ilgiye devam ayni bu sekilde ilerleyin genellikle kuslarin karakterine bagli :) nane yapragi ile kandirabilirsiniz marul kivircikda olur fakat onlari fazla vermeyin
Onların ve havucun ishall ettiğini okumuştum çok verme taraftarı değilim. Birde daha önce hiç mama yapmadım ama haftada bir mama yapip vermeyi düşünüyorum galeta unu irmik cici bebe yumurta ve yumurta kabuğu yada kalamar kemiğini karıştırıp vermek istiyorum eğer severse devam ederim inşallah sevsin yesin diye yapacağım mama kendisine zarar vermez

Dişi kuşlarda bu ısırma, kemirme eğilimi gerçekten fazla. Düzeltilebilir ama erkek kuş çok daha rahat bu konuda.

Benim disi yavrularda cinsiyetleri daha belli olmadan disi demistim yuvadayken horozlanip atlayip isirmaya calisiyolardi. :D resmen cirkefleerrr bu disilerrr.. neyse konunun cevabina gelicek olursak. Evet daha yeni alismasi biraz daha zaman alir ama isirma huyu karakterine bagli ilerde isirmayabilir de devamda edebilir. Ama isiran kus gercekten isirir kanatir hatta isirip birakmaz bile :D yani sizinki daha yeni oldugu icin elinizi deniyor tepkisi var mi zarar verir mi gibi dusunun.

Benim disi yavrularda cinsiyetleri daha belli olmadan disi demistim yuvadayken horozlanip atlayip isirmaya calisiyolardi. :D resmen cirkefleerrr bu disilerrr.. neyse konunun cevabina gelicek olursak. Evet daha yeni alismasi biraz daha zaman alir ama isirma huyu karakterine bagli ilerde isirmayabilir de devamda edebilir. Ama isiran kus gercekten isirir kanatir hatta isirip birakmaz bile :D yani sizinki daha yeni oldugu icin elinizi deniyor tepkisi var mi zarar verir mi gibi dusunun.
İnşallah bu isirmalar devam etmez çünkü gerçekten gagası jilet gibi :D

Insallah gecer :) ama gecmezse de dert etmeyin cunki zamanla isirmayi hissetmez olursunuz :D

Peki yanına simdimi bir erkek almalıyım yoksa biraz kendime alışmasını mi beklemeliyim bildiğiniz gibi tek yaşamaktan pek hoşlanmazlar

Bence bi sure kendinize alistirin sonucta yanina kendi irkindan gelicek. Dikkati ona kayicaktir. Alistirin dememdeki sebepte ciftlesirse yuvaliga daha rahat bakabilirsiniz sizi benimsediginde.simdi alirsaniz butun emek de bosa gider daha da yabani olabilir

Ozaman biz kavgamiza devam edelim şimdilik :D

:D bence de en iyi fikir. Siz bikmadan ugrasin elbet gelecek bir sure sonra. Bicak cekip sizi oldurmeye calismicak yaa :D

:D bence de en iyi fikir. Siz bikmadan ugrasin elbet gelecek bir sure sonra. Bicak cekip sizi oldurmeye calismicak yaa :D
Onu yapsa en azından kaçarım nezaman isiracagi belli olmuyor oda cok acıtıyor :D birgün ya o kazanaca ya ben:D ama bilmiyor benim ne kadar inatçı olduğumu gerçi bende bilmiyorum inşallah oyleyimdir :D

:D dinsizin hakkindan imansiz gelirmis. Once inatci oldugunuza inanmis gibi yapin :D

Geri