Karadeniz Pet

Güvendigimiz Veteriner Hekimleri Paylaşalım..

Bence çok gereksiz bir yazı. Benim deneyimim yurt dışı üzerine. Orada da böyle yerler sayılı ve pahalı. Yalnız elinden geldiğini yaptığına inandığım aynı zamanda kasap olduğunu düşündüğün veteriner tecrübelerin oldu. Burada sadece bir kanatlı hayvan veterinerine gittim memnun kalmadım. Para odaklı değil de elinden geleni yapacağına inandığım bir veteriner arayışı içindeyim. Tecrübenizi sormustum. Bir de Atakan Vet var düşündüğüm. Kararımı henüz vermedim.
İstanbul'da olmadığım için bir tecrübem yok . Türkiye'de kanatlı için nereye gitmiştiniz ? Ellerinden gelenden kastınız nedir bilmiyorum ama orada ki yazının amacı bence çok net ve doğru. Bizler için 1500 tl hatta 500 tl bile bir kuşa göre para daha değerli kalıyor. Yurt dışında ki insanlar için böyle olmadığını düşünüyorum. Kuşumun 2 defa yavrusu oldu ve yavruları tanıdıklar dağıtmıştım , bir yavruyu dedemlere vermiştim ve benim kuşum 4 yıldır sağlık problemleri yaşıyor , ve benle hep dalga geçer gibi konuşuyorlardı. Verdiğimiz kuşta problem olunca "aspirin " veriyorum geçiyor oğlum diyip duruyorlardı. Lakin daha 3-4 yaşında geçtiğimiz aylarda öldüğünü öğrendim. Düşünün yani evlat babadan önce öldü . Belki benim gibi durumu ciddiye alıp veterinere götürselerdi durum değişebilirdi. Bir çok kişi bana muhabbet kuşu kaç tl yha 40 60 tl ye satılıyor ölürse gider alırsın dediği dahi oldu :) .
Kanatlı hayvanlarda yapılabilecek yöntemler boyutları ve ağırlıkları yüzünden sınırlı , bir muhabbet kuşu bir kaç damla kan kaybıyla kan kaybına bağlı problemler dahi yaşayabiliyormuş.Bu yüzden imkanlar genel olarak kısıtlı.

• Beğen
Tepkiler: Kca
İstanbul'da olmadığım için bir tecrübem yok . Türkiye'de kanatlı için nereye gitmiştiniz ? Ellerinden gelenden kastınız nedir bilmiyorum ama orada ki yazının amacı bence çok net ve doğru. Bizler için 1500 tl hatta 500 tl bile bir kuşa göre para daha değerli kalıyor. Yurt dışında ki insanlar için böyle olmadığını düşünüyorum. Kuşumun 2 defa yavrusu oldu ve yavruları tanıdıklar dağıtmıştım , bir yavruyu dedemlere vermiştim ve benim kuşum 4 yıldır sağlık problemleri yaşıyor , ve benle hep dalga geçer gibi konuşuyorlardı. Verdiğimiz kuşta problem olunca "aspirin " veriyorum geçiyor oğlum diyip duruyorlardı. Lakin daha 3-4 yaşında geçtiğimiz aylarda öldüğünü öğrendim. Düşünün yani evlat babadan önce öldü . Belki benim gibi durumu ciddiye alıp veterinere götürselerdi durum değişebilirdi. Bir çok kişi bana muhabbet kuşu kaç tl yha 40 60 tl ye satılıyor ölürse gider alırsın dediği dahi oldu :) .
Kanatlı hayvanlarda yapılabilecek yöntemler boyutları ve ağırlıkları yüzünden sınırlı , bir muhabbet kuşu bir kaç damla kan kaybıyla kan kaybına bağlı problemler dahi yaşayabiliyormuş.Bu yüzden imkanlar genel olarak kısıtlı.
Ortada yazmak istemiyorum, neyse ki listede de yer almıyor. Orada aksine kuşlari veterinere götüren kişi sayısı az. Çok da besleyen yok. Türkiye de daha çok seviliyor ve besleniliyor. Götürmesine götürelim de, işinin ehli birini görünce anlıyorsunuz zaten. Kuşu tutuş şeklinden, ona ilaç veriş şekline kadar. İyi bir tecrübem olursa yazacağım.

Evciliniz varsa 40 - 50 TL de 500 TL de aynıdır. Giden parayı sorgulamazsiniz. Sadece bazı veterinerlerden nefret edersiniz. Mesela benim 7 yaşında kuşum yumurta yaparken o kısım ortaya çıktığı için acil ameliyata alınmisti. Telefonda iyi olduğunu söyleyip durdu. Ertesi gün görünce şok oldum, acı acı inliyordu, eve getirdim arkadaşını görüp öldü. Veteriner benimle ameliyattan önce şu kadar vereceksin diye pazarlık yapiyordu. Kendi veterineri o gün çalışmadığı için o veterinere götürmek zorunda kalmıştım . Yani kişisine göre ve veterinerine göre değişiyor. Aynı şekilde evcili olanlarda. Kimi canından fazla değer verir,kimi yenisini al geç der.

Ortada yazmak istemiyorum, neyse ki listede de yer almıyor. Orada aksine kuşlari veterinere götüren kişi sayısı az. Çok da besleyen yok. Türkiye de daha çok seviliyor ve besleniliyor. Götürmesine götürelim de, işinin ehli birini görünce anlıyorsunuz zaten. Kuşu tutuş şeklinden, ona ilaç veriş şekline kadar. İyi bir tecrübem olursa yazacağım.

Evciliniz varsa 40 - 50 TL de 500 TL de aynıdır. Giden parayı sorgulamazsiniz. Sadece bazı veterinerlerden nefret edersiniz. Mesela benim 7 yaşında kuşum yumurta yaparken o kısım ortaya çıktığı için acil ameliyata alınmisti. Telefonda iyi olduğunu söyleyip durdu. Ertesi gün görünce şok oldum, acı acı inliyordu, eve getirdim arkadaşını görüp öldü. Veteriner benimle ameliyattan önce şu kadar vereceksin diye pazarlık yapiyordu. Kendi veterineri o gün çalışmadığı için o veterinere götürmek zorunda kalmıştım . Yani kişisine göre ve veterinerine göre değişiyor. Aynı şekilde evcili olanlarda. Kimi canından fazla değer verir,kimi yenisini al geç der.
Hangi şehirde götürdünüz bu yeterli tahmin için.

İstanbul Avrupa yakası. İstiyorsaniz özelden de yazabilirim.
Dediğim yere gitmediyseniz muhtemelen kasaba veya bir yere gelmeye çalışan bir yere gitmiş olabilirsiniz... Türkiye'de gerçekten uzman olan 2 yer var biri İzmir'de biri de İstanbul'da attığım yer . Bunun haricinde kendini geliştiren veya doğrudan kasap olanlar var maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Dediğim yere gitmediyseniz muhtemelen kasaba veya bir yere gelmeye çalışan bir yere gitmiş olabilirsiniz... Türkiye'de gerçekten uzman olan 2 yer var biri İzmir'de biri de İstanbul'da attığım yer . Bunun haricinde kendini geliştiren veya doğrudan kasap olanlar var maalesef.

Simdi aradım ama açan olmadı. Bir ay önce de aramıştım açan olmamışti. Veterineri görünce fikrim olumlu yönde değişebilir. Aksi de olabilir bilemiyorum şimdi.

İstanbul Avrupa yakası. İstiyorsaniz özelden de yazabilirim.
Bana yazarmisiniz özelden neresi olduğunu. Floryaya ben 2 defa götürdüm haftaya da kontrole gideceğiz evet yazı yüzünden insan irite oluyor o konuda hak veriyorum bunu zaten biliyoruz götürdük diye iyileşmek zorunda değil ama bunun bu şekilde direk sayfaya yazılması biraz tuhaf geliyor. Mutlaka yaşadıkları bir şeyler olmuştur ondan dolayi yazmislardir. Fiyatlar ben 2 goturdugumde de ortalama 600 700 bandında oldu ama iyi ki götürdüm diyebiliyorum tabiki bu çok uzun yaşayacağı ya da olmeyecegi anlamına gelmez ama o haldeyken daha iyi oldularsa yeterlidir benim için. Bilgi ve ilgi konusunda endişem yok gittiğimde her şeye cevap alabiliyorum aydinlatiyor gayet açık ve net bilgi veriyor bu benim için önemli şahsen. Maddi düşünce tabi ki herkeste vardır ama halden de anlıyor. Misal benim kuşumun durumu kötüydü oraya goturdugumde röntgeni istersen çekmeyelim çok stres oldu ölebilir diye uyardı sen karar ver dedi ben çekin diyince çekti çok şükür bişey olmadı. Sadece parayi düşünse röntgen cekmeyi o isterdi 200 tl bi röntgen çünkü.

Merhaba hem Ankara'da hem de Eskişehir'de kuşlarımız için çok veteriner araştırdık. Deneyimlerimizi paylaşmak isteriz. Eskişehir'de Duru Veteriner kliniği Yasin Bey'e Ankara'da yaşarken ise Bahçeli Veterinerlik Levent Bey'e gidiyorduk. Her iki veterinerimizin de kuşları olduğundan kuşlardan anlayıp duruma empati ile yaklaşıyorlar. Özellikle Levent Bey ile uzun süredir tanıştığımızdan Ankara'da olmasa dahi telefonla yardımcı olmaya çalışıyordu. Her iki veterinerimiz de teşhis ve tedavi yöntemleri ile papağanlarımızı iyileştirdi, memnun kaldık, tavsiye ederiz.

Ankara'da Sempati Veteriner kliniği de kanatlıdan anlayan bir veteriner olarak karşımıza çıktı. Ornitolog (kuş bilimi) olan Anastasya hanımı özellikle tavsiye etmişlerdi ancak hiç gitmedik, deneyimimiz yok. Biz röntgen için telefonla görüştüğümüzde fiyat biraz fazla geldiğinden kendi veterinerimizle devam ettik. Belki daha detaylı ve teknik altyapı gerektiren teşhisler için Sempati Veterinere de gidilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

Eskişehir Duru Veteriner Kliniği Yasin Bey:
Adres: Işıklar, Sivrihisar-1 Cd., 26120 Tepebaşı/Eskişehir
Telefon: 0532 557 02 02

Ankara Bahçeli Veteriner Kliniği Levent Bey:
Adres: Bahçelievler, Azerbaycan Cd. 40/2, 06499 Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 222 43 45

Bu veterinerler kuşlarla ilgileniyor mu? Genelde kedi köpek tarzı hayvanlara göre tedaviler oluyor çünkü veterinerlerde. Acil durumlar için kuşumu götürebileceğim bir yer mi sizce?

Şu an kuşlarımın hepsi iyi durumda hiçbirinde sıkıntı yok fakat eskişehirdeki daha önceki veteriner tecrübelerim pek iyi değildi. Bir daha veterinerlik bir durum olursa sıkıntı yaşamak istemiyorum. Neresi iyidir ?

Merhabalar,

Listede İzmir için Öz-vet yazıyor fakat özvet el değiştirdi. Oradaki hekim kendi kliniğini açtı. Şu anki özvet eski özvet değil.

Geri