Karadeniz Pet

Haylaz Dişi

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Herkese merhaba,

Çift kuşlarım için yeni bir kafes almayı düşünüyorum. İki model beğendim biri pirinç diğeri boyalı demir. Uzun ömürlü olması için hangisi daha idealdir. Pirinç kafesler oksitleniyor diye biliyorum. Boyalılarıda kuşlar kemiriyor. İkiside eurogold marka. Bu marka kafes kullanlar varsa memnunlar mı ?

Konu başlığı çok alakasız oldu 🥶 başka bir konuya daha değincektim vazgeçtim. Başlığı değiştirmeyi unutmuşum. 😕

bahsettiğiniz kafeslerin resmini paylaşırsanız
belki benzerini bilen bilgi paylaşır

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nette yok aynıları. Resimleride elimde yok.
Bu size gösterdiğim kafesler üretim kafesi ama normal olarak da kullanılabiliyor. Galveniz veya krom kaplama olmayan kafesler kuşlar için sağlıklı değil. İsterseniz bazı petshoplarda krom kaplama kafesler satılıyor aynı pirinç kafeslere benziyor ama 100-150 tl arası fiyatları oluyor.

Benim baktıklarımda 100-120 arası. Aslında evde bi salma kafes birde normal boyutlarda şuan durdukları kafes var. Durdukları kafes içinde çok rahat değiller . Salma kafes de hafif paslı ve tellerin uç kısımları jilet gibi malum m.k da tırmanan hayvanlar.

Benim baktıklarımda 100-120 arası. Aslında evde bi salma kafes birde normal boyutlarda şuan durdukları kafes var. Durdukları kafes içinde çok rahat değiller . Salma kafes de hafif paslı ve tellerin uç kısımları jilet gibi malum m.k da tırmanan hayvanlar.
Kafes paslandıysa bilemem ama sivri uçlarını zımpara ile düzeltebilirsiniz. Ya da bazı marangozlar veya tornacı gibi kişiler bu kısımları düzeltebiliyor. Ama pasları gidermenin sağlıklı bir yolu var mı emin değilim.