Karadeniz Pet

ilk yavrum benim , dişi kuş yuvaya pek girmiyor

sinan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba uzun süren çabalar sonucunda erkek Jumbodan anne çekden yavru almayı başardık acemiyim ilk yavrularım benim, fakat ilk yazvru çıktıktan sonra anne yuvaya girmedi yumrtalrdın 7 side dolu acaba muhtemelen yavruların çıkmasıda başlayacak ben acemi olduğum için soruyorum anne kuş yuvaya hangi sıklıkta girer çıkar yemde yemiyor jumbo baba öyle cool takılıyor kuluçkaya tekrar girrer mi çüğnkü yumurtaların çıkması bir şey kalmadı 5 gün sonra hepsi çıkar aynı sıcaklıkya kalmaısı gerekiyor yumurtaların oda sıcaklığı 22 derece yuvalıkda bir oakdare ve nemli anne kuş için ne yapmalıyım birde bu bebeğe ne yedirim

Anne baba yavruyu beslerler. (Eğer beslemezlerse sizin elle beslemeniz gerekecek ki bu da zahmetli ve zor bir iştir.) Siz haftada 2-3 gün yumurta maması yapıp kafese koyun. (3-4 saat kafeste kaldıktan sonra mamayı alın kafesten) Bu şekilde anne babanın yavruları beslemesine yardımcı olursunuz. Yavrunun kursağını kontrol ederek anne babanın besleyip beslemediğini görebilirsiniz.