Karadeniz Pet

kafes büyüklüğü ve çiftleşmesine etkisi

disasterus

Yeni Üye
sayın ustalar,
uzun zamandır takip ediyorum bu forumu ama üyelik bugüne kısmetmiş. Öncelikle Merhaba

amansız bir hastalıkla kuruyup ölen dişi kuşumun yerine tekrar dişi kuş aldım, alırken de kocaman bir kafes gördüm, ne rahat ederler diye düşündüm ve paraya kıyıp onu da aldım.. ama kafes öyle böyle değil orta kare kafesin 4 katı büyüklüğünde, altında ızgara teli var 6 yemlik sığıyor nerdeyse ben girip kalıcam keratalarla.

boyutları için resim yüklüyorum aşağıdaki linkte.
http://i.hizliresim.com/7DXY1m.jpg

ancak beni tedirgin eden bir şey var, kuşlar bu kafesten sonra bir birlerine baya bi uzak duruyorlar yer geniş olduğu için, birisi bir uçta birsi bir uçta duruyor.

Kendi başlarına bağımsız zıplayıp hatta kanat çırpıp ötüyorlar, sanki küçük kafeste daha koyun koyuna oldukları için daha bi muhabbetleri vardı.

şimdi bu büyük kafese koymakla bunları yanlış mı yaptım.?
bu çiftleşmelerine yakınlaşmalarına engel teşkil eder mi, yada süre uzar mı?
ne önerirsiniz...

@Selçuk YÜKSEL usta sizinde fikirleriniz benim için çok önemli olacak lütfen esirgemeyin...

Son düzenleme:
Hocam birincisi kafes olculeri guzel buyuk kafes her zaman ıyıdır kusların bırbırınden uzak durmasının sebebi, dişi kuşu yeni almışsınız hemen yanyana gelip bırbırlerıne alısmalarını beklemeyin bunun kafes olculeri ile alakası yok ayrıca bırakın yenı kusu eski kusunuz aynı evde olsa bıle yer ve kafes degısıklıklerınde uyum sureci yaşar anlayacağınız her şey normal zamana bırakın, zaten eş tutmuyacaklarsa kucuk kafestede tutmaz buyuk kafestede tutmaz ,umarım kısa zamanda birbirlerine ve yerlerine alışırlar saygılar.

Kafesinizin büyük olması iyi olmuş . Zamanla alışırlar merak etmeyin . Büyük kafeste kuşlar formlarını korur ve yağlanmazlar. Böylece üremeye müsait hake gelirler

Geri