Karadeniz Pet

kafes ve kuşumun sağlığı

Rosemly

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. ben kuşumun paslı kafesini değiştirip yeni büyük bir kafes almıştım fakat bütçem pirinç kafes'e yetmemişti. maviş kuşum (dişi) bu ay'a kadar gayet iyi ve normaldi. fakat bu ay kafesi tırtıklamaya kemirmeye başladı. allaha şükür ikiside çok sağlıklı ve iyiler fakat ben birkaç yerde okuduğuma göre boyaları çıkardıkca kemirdikçe sağlığını kötü etkileyebilir ve zehirlenebilirmiş. bir kaç pirinç kafes araştırmaya başladım ama güvenipte nerden alabileceğimi hiç bilmiyorum , birde pirinç kafesininde zararlı olduğunu duydum. ne yapmam gerek? ahşap kafes mi pirinç mi yoksa çelik kafes mi ?
not : kafeste , hatta kafesin üstünde bile taşlar var. mineral taşı , meyveli , normal ve kalamar kemiği var. fakat hiçbirini kemirmiyor onları görmezden gelip kafesi tırtıklamaya devam ediyor. kemirdiği yerlere taşları koyuncada hemen başka yere başlıyor. durdurmanın bir yolu yok mu?
not2 : beyaz kuşum (erkek) te mavişi örnek alıp tırtıklamaya başladı :oops: allahtan o daha kağıdı bile parçalayamıyor. :D

Ekli dosyalar

• IMG_20170315_153731.jpg
    IMG_20170315_153731.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20170129_151319.jpg
    IMG_20170129_151319.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20170315_155635.jpg
    IMG_20170315_155635.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 12
Bütçenize uygun bir çok üretim kafesi var. İzmirde Muhammed Deniz Kökdoğan kardeşimizin üretim kafesleri güzel ve fiyat olarak uygundur. Facebooktan araştırıp telefonuna ulaşabilirsin. Bunun dışında BST kafesi önerebilirim. Kalitelidir ancak biraz pahalı gelebilir. Bir çoğu kargoyla yolluyor.

Pirinç olarak fop chiara modeli hoş duruyor

Yorumlarınız için Teşekkürler
Cem bey açıkçası bst kafes çok itici ve havasız geliyor bana o PVC den üretilenler. Öbür dediğinizi araştıracağım.
Alperen bey kafese baktım çok güzel fakat o kadar bütçem yok. Uygun fiyata Kemiremeyeceği bir kafes bulmaya çalısacağım. Galveniz kaplama kafesi araştırıyorum şuan ona da zararlı diyorlar. Ne alacağımı şaşırdım.

Geri